1. kolo SK ZD Pojbuky - FK Makov Hůrka 0:3

1. mistrovské utkání: 23.8.2015 od 14:00h hřiště Pojbuky
B: 16.,38. Háječek, 65. Čechura
Rozhodčí: Skalák - Mraček
Diváci: 60
Novotný II - Papež, Šenigl, Rathouský, Černý (24.Dvořáček)  - Melichar, Novotný I (46. Grof), Mikšík, Zich - M.Křepelka (61. Filip), Bočan

První mistrovský zápas na domácí půdě jsme se sešli téměř v kompletní sestavě. S mužstvem Makova bývají zápasy vždy vyhecované, ale rozhodně se jedná o soupeře k poražení. Naše sestava byla silná a od začátku byl znát posun v kvalitě naší hry. Dařila se nám kombinace a individuálně jsme byli schopni předčit hráče hostí. Ten často kazil rozehrávku a nabízely se nám slušné možnosti. Protivník občas vystrčil růzky ale nebyl vůbec nebezpečný. Během první čtvrthodinky jsme na nohou měli 3 obrovké příležitosti, ale zůstaly nevyužity. Jak už to bývá, nedáš dostaneš, po chybě ve středu pole byl faulován hráč hostí a z trestného kopu se Makov ujal vedení. To nás nezlomilo a dál jsme se tlačili dopředu. Šance přicházeli, ale ve vápně jsme byli strašně křečovití. Proto není divu, že po dalších šancích přišel protiútok a stav byl 0:2. Po poločase jsme všichni věděli, že Makov můžeme porazit i za tohoto výsledku a ještě více jsme přidali na aktivitě. Makov se snažil hrát již jen na brejky, ale ty jsme jim téměř nedovolovali. Minuty utíkaly, šance na naší straně přibývaly, ale byl to totální zmar. Nakonec po další naší chybě Makov vsítil 3 branku a bylo rozhodnuto. Dnes se dá někomu těžko něco vyčítat, hráli jsme dobře a stav měl být minimálně v opačném gardu. Využít několik příležitostí na začátku zápasu, je to úplně jiný zápas. Protivník udělal mnoho chyb, které jsme nedokázali potrestat. Takový zápas je psychická ráno jak pro mužstvo tak pro trenéry. Šance zahazujeme až trestuhodně, proto se nemůžeme divit, že jsme potrestáni. Musíme tedy bojovat o body v příštích zápasech.