1 .kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Košice 2:2 na pen 5:3

22.8.2016

1.kolo Poháru OFS Tábor: 21.8.2016 od 15:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Sokol Košice 2:2(2:1) na pen. 5:3
B: 7. Šedivý, 29. M. Křepelka, rozhodující penalta Filip - 21. Podráský, 73. Svoboda z pen.
Rozhodčí: Prchlík - Bumba, Mraček
Grof - Zamrzla (74. Filip), Rathouský, Buřič, Dvořáček - Zich, Mikšík, Novotný I, Šedivý - M.Křepelka, Bočan

První ostrý předsoutěžní zápas k nám zavítal tým Košic, který hraje o soutěž výše. V sestavě nám chybělo několik hráčů, takže jsme měli minimum možnosti ke střídání. Před zápasem jsme si určili několik taktických pokynů, především co se týče defenzivní práce. Od začátku jsme se drželi v defenzivním bloku před naší polovinou, kdy útočníci dostali za úkol vyplňovat protory před záložní řadou. I když měli Košice více času míč na svých kopačkách, vyplňováním prostorů jim často nezbývalo nic jiného než nakopávat míče za obranu. Dařilo se nám získávat míče u středového kruhu a vyrážet do nebezepčných protiútoků. Vzhledem k tomu, že jsme hráli na malé hloubce, dařilo se nám doplňovat útočníky ve vápně a být velmi kousaví. Zápas měl vysokou kvalitu oba týmy si v prvním poločase vytvořili nebezpečné situace, my však uzavřeli první dějství jednogólovým náskokem. Do začátku druhého poločasu jsme vstoupili poněkud rozpačitě, několikrát jsme si pomalou rozehrávkou koledovali. Hosté si vytvořili několik šancí, které smrděli gólem, kopal 2 pokutové kopy, z nichž jeden proměnil a srovnal stav. Náš tým už byl méně nebezpečný, nicméně nějaké šance jsme si také vytvořili. Vzhledem k možnosti střídání nám docházeli síly a snažili jsme se alespoň udržet remízový stav. S vypětím všech sil se nám to nakonec povedlo a tak jsme se mohli těšit na penaltový rozstřel. S psychickou výhodou se nám podařilo všechny penalty suverénně proměnit a dovést zápas k výhře. Je potřeba pochválit všechny aktéry na hřišti, fotbal se divákům líbil. Na naší straně si zaslouží hráci absolutorium za odbojovaný zápas a dodržení nastolené taktiky.