1. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Planá nad Lužnicí "B" 1:0

1. mistrovské utkání: 26.8.2018 od 16.00 hřiště Pojbuky
SK ZD Pojbuky - Sokol Planá n. Luž. "B"  1:0(1:0)
B: 7. Zich
Rozhodčí: Šitner
Diváci: 50
Novotný II - Papež, Melichar, Dvořáček - Novotný I, Mikšík - Másílko (82. Zamrzla), Bouška, Šedivý - Křepelka, Zich

První soutěžní zápas představoval velkou prověrku, vzhledem k účasti na přípravě. Sešli jsme se ve slušné sestavě, podmínky byly ok. S Planou bývají klání kvalitní a utkání splňovalo slušné parametry. Hosté často silnější na balónu kombinovali, ale vše se odehrávalo v celkem bezpečné vzdálenosti od naší branky. My jsme hráli s nasazením, takže se dařilo zachytávat většinu rozehrávek a brejkově pronikat do nebezpečných prostorů. Chyběl nám klid, finální balón neměl mnohdy správné parametry. Vedení 1:0 bylo uklidněním. Bolístkou většiny 1 poločasu byla hloubka hřiště, kdy se do obrany stahovali často středoví hráči, a tím vznikaly velké prostory pro halvy soupeře. To se podařilo odstranit a od 30 minuty jsme byli páni na hřišti. Ve stejném duchu začal druhý poločas, náš výkon gradoval a byly vidět opravdu pohledné akce ve velké rychlosti. Po 15 minutách přišlo uspokojení, nepřidali jsme 2. gól, a hosté začali silně kousat. Kvalitní útok nám zle zatápěl. V tomto bodu nás výborně podržel gólman a obětavost ve vápně. Postupem času se tlak hostů otupil, i přesto že disponovali výbornými hráči v útoku. Hra se přelévala, počet šancí se vyrovnal a nakonec jsme dovedli 1. zápas k vítěznému konci. Nebylo to dokonalé, výpadek nás mohl stát body, ale je na čem stavět....