1. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Sezimovo Ústí "B" 1:4

1. mistrovské utkání: 26.8.2011 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Sokol Sezimovo Ústí "B" 1:4(0:2)
B: 64. Mikšík z pen.
Rozhodčí: Smetana
Diváci: 50
Pachta - Filip(59. Křepelka M.), Buřič, Rathouský, Šenigl - Šedivý, Mikšík, Říha (46. Novotný), Procházka - Makovec R. (66. Kurka), Zich

Na úvod sezóny k nám „bohužel“ přijel soupeř, který bude určitě aspirovat na postupové pozice, dle informací s nesrovnatelně lepším kádrem než disponoval minulou sezónu. Plný výborných fotbalistů, takticky vyspělý a s několika hráči, kteří hrají stabilně za A tým. Vědomi si této skutečnosti jsme se snažili od začátku poločasu hrát z hlubšího obranného bloku na svojí polovině. Soupeř si s touto skutečností dokázal umě poradit a díky skvělému pohybu hráčů otvírali okénka v našem postavení. Soupeř vyhrával osobní souboje, dokázal udržet míč v těžkých situacích a náš tým byl nucen pouze stínovat kombinaci a tím ztrácel spousty sil. Z toho pramenily chyby a ztráty balónů při postupném rozvíjení našich útoků. Přesto od nás mohli fanoušci vidět několik krásných kombinací vedené převážně z prvního doteku. Tyto automatizmy již byly patrné z přípravných zápasů. O poločase nastoupil do zápasu Novotný a na hřišti se začali dít věci. Zkvalitnila se kombinace a práce s míčem. Naši hráči ztratili přehnaný respekt a předvedli další porci velmi povedených rychlých akcí. Soupeř si díky své kvalitě stále vytvářel brankové příležitosti, ale již nebyl tak dominantní a několikrát si hráči od plic navzájem zanadávali. Po dvaceti minutách se nám díky neutuchající aktivitě podařil z penalty vsítit kontaktní gól. Bohužel nám spíše uškodil, protože hráči nabyli dojmu, že se jedná o hratelného soupeře a po několika ztrátách padla další branka do naší sítě. Následně jsme se opět vrátili ke skvělé hře, která nás zdobila při počáteční fázi druhého poločasu. I přesto, že soupeř vyhrál 1:4 fanoušci byli potěšeni výkonem se soupeřem, jež měl hráčský kádr, se kterým by se dle mého názoru neztratil ani v 1.B třídě. Pokud bych měl vyzdvihnout pozitiva z našeho výkonu, půjde především o skvělou rychlou kombinaci na malých prostorech, ke které v plné sestavě máme výborně vybavené hráče. Negativem je malá aktivita ve vápně a schopnost podporovat útočnou fázi v poslední třetině hřiště ve více hráčích. Na druhou stranu soupeř nám svojí kvalitou uzmul mnoho fyzických sil, které pak vepředu chyběly. Pokud zopakujeme takovýto výkon i v příštích zápasech, výhra na sebe nedá určitě dlouho čekat.