10. kolo SK ZD Pojbuky - FK Makov Hůrka 2:2

29.10.2013 11:22

29.10.2013

10. mistrovské utkání: 27.10.2013 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - FK Makov Hůrka 2:2(1:1)
B: 40. Buřič, 94. Rathouský - 24., 51. Brožovský
Rozhodčí: Novotný J.
ŽK: 3:4
ČK: 1:1 (32. M. Křepelka - 88. Čapek)

Pachta - Zich, Rathouský, Jíša, Dvořáček - Melichar, Mikšík, Buřič, Šedivý - Černý, Křepelka M.

Diváci byli svědky opravdu kvalitní podívané. Utkání mělo náboj, zápletku a parádní závěr. Začátek prvního poločasu nebyl z naší strany tak dobrý jako minulý zápas. Základní taktické pokyny jsme sice plnili, ale ve hře byla znát křečovitost. Hostům se tedy podařilo vsítit první gól, aby toho nebylo málo, vzápětí došlo ke zbytečnému vyloučení na naší straně. Paradoxně nás tento fakt nakopnul k heroickému výkonu. Hra se zpřesnila, zvýšila se bojovnost a tím jsme dostávali soupeře pod tlak. Skvělý tlak na balón od naší zálohy přinášel svoje ovoce a díky tomu, že jsme si hru příliš nekomplikovali, přicházeli i nebezpečné situace. Proto jsme ještě dokázali do poločasu vyrovnat skóre. O poločase jsme se snažili uklidnit a především zkonsolidovat své síly, jelikož jsme hráli v početní nevýhodě. Do druhé půle jsme nastoupili se stejným zapálením, hostující jsme nenechali dýchat a dál jsme udávali tempo hry. Bohužel po jedné situaci, která rozhodně nebyla faulem z naší strany byl nařízen přímý kop, který protivník proměnil. Kdekdo by čekal, že to bude hřebíček do naší rakve, realita byla však jiná. Ještě jsme zvýšili svojí aktivitu a několikrát nebezpečně zahrozili. Jelikož jsme měli i častěji míč na kopačkách, začala se na hostech projevovat únava a to byla jen voda na náš mlýn. Když už se zdálo, že odejdem bez bodového zisku, přišla další rozhodující exekuce přímého kopu, tentokrát na naší straně, a výtrysk radosti museli slyšet i spoluobčané z okolních vesnic. Naprostá fotbalová euforie. Škoda jen, že záhy byl zápas ukončen a nemohli jsme soupeře připravit o všechny body. Dneska si opět zaslouží všichni hráči absolutorium. Naprosto kompaktní výkon proti kvalitnímu soupeři v deseti lidech se rozhodně cení. Všechny pozitiva z minulého zápasu přetrvali. Navíc jsme přidali nadstavbu v podobě vysoké agresivity a nadprůměrné fyzické kondice. Nemohu opět opomenout výborný výkon gólmana, jeho výběhy byly v dnešním zápase stěžejní. Doufám, že příští týden zakončíme podzimní sezónu kvalitativně srovnatelným výkonem.