10. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Vlkov 3:0

10. mistrovské utkání: 30.10.2016 od 14:00h hřiště Pojbuky
Rozhodčí: Šalát
Diváci: 40
Novotný II - Papež, Zich
, Melichar, Dvořáček (55. Zamrzla) - Šedivý (80. Filip), Novotný I, Mikšík, Michalanský - M.Křepelka (61. Bočan), Grof

Předposlední mistrovský zápas na domácím hřišti k nám zavítal celek Vlkova. Bojujeme o kontakt s čelem tabulky, takže bylo nutné splnit tříbodovou kvótu. Hřiště bylo ve skvělém stavu, takže jsme se všichni těšili na pohledný fotbal. Od začátku zápasu bylo jasné, že nic nebude zadarmo. Protivník na nás vyrukoval s tvrdou hrou, dobrým pohybem a jednoduchým zakládáním útoků. Hra se přelévala nahoru dolů, v tvrdosti jsme nezaostávali, a využívali především kombinaci po zemi s rychlou výměnou místa. Hráli jsme blízko u sebe a obrana dobře vystavovala hosty do offsidové pasti. Po sporné situaci se nám podařilo vsítit první gól, a vytvořit si několik dalších nebezpečných situací v prvním poločase. Zápas hodně bolel, takže jsme museli ve stejném tempu pokračovat i druhou půli. Hned zkraje jsme krásnou akcí na jeden dotek udělali z hráčů soupeře pouze statisty a přidali uklidňující gól. V tu chvíli jsme zvolnili a půjčili hostům balón, ale ti se rozbíjeli především o dobře fungující týmovou obranu. Vzniklo několik ošemetných situací, ale nic zásadního z toho nevzešlo. Tempo začalo postupem času opadat. Chvilku letargie jsme utnuli 10 minut před koncem zápasu vybojovanou a proměněnou penaltou na 3:0. Tím už byl výsledek zpečeťen, a i když se na hřišti neustále jiskřilo, nebylo víceméně o co hrát. Vlkovské jsme vyprovodili dobrým týmovým výkonem. Je třeba ocenit nasazení, v kterém jsme hostům zdatně konkurovali. Zápas splnil i očekávání diváků. Věřím, že poslední utkání na hřišti Božejovic potvrdíme formu, odvezeme si 3 body a budeme se těšit na famózní dokopnou:).