11.kolo Dynamo Božejovice - SK ZD Pojbuky 0:0

14.11.2016 17:02

14.11.2016

11. mistrovské utkání: 5.11.2016 od 14:00h hřiště Božejovice
Dynamo Božejovice - SK ZD POJBUKY 0:0(0:0)
B:
Rozhodčí: Pinc
Novotný II - Papež, Melichar, Zich, Dvořáček - Šedivý, Novotný I, Mikšík, Michalanský - Bočan (65. Zamrzla), Grof (46. M. Křepelka)

Poslední podzimní mistrovský zápas na hřišti Božejovic jsme přijeli odhodlaní získat 3 body. Při vstupu na hrací plochu ovšem přišly první rozpaky. Hřiště vůbec nesplňovalo požadavky pro náš technický fotbal, navíc foukal silný nárazový vítr. Věděli jsme, že bude rozhodovat především bojovnost a důraz v osobních soubojích. Do zápasu jsme nevstoupili špatně, zkraje jsme se snažili zkrotit míč a držet na našich kopačkách. Bylo jasné, že středem hřiště bude kombinace velmi obtížná a tak byla většina balónů distribuována do křídelních prostor. Božejovičtí však nebyli lehkým soupeřem, i když tomu tabulka neodpovídá. Velmi dobře organizovaně bránili a tak byl pro nás velký problém dostat se k jejich vápnu. Šance nepřicházeli a každá naše ztráta zaváněla nebezpečnou brejkovou situací. Naše týmové pojetí bylo ale také dobré, takže jsme všechna nebezpečí zpacifikovali. První poločas nabídl pouze několik nebezpečných situací, ale vyslovená gólovka nepřišla. V kabině jsme se povzbudili a nabádali k trpělivosti. Od začátku druhé půle jsme dupli do pedálu a vytvořili si místy až enormní tlak. Božejovičtí se zřídka dostávali za půlku, ale ve svém vápně kralovali. 35 minut jsme hráli s vysokým nasazením a vytvořili si několik situací ve vápně, které by s troškou dávkou štěstí mohli skončit úspěšně. Ale vždycky nám chyběl krok, zklamalo zpracování, či jsme situaci nevyřešili optimálně. Mohli jsme se dvakrát hnát sami na bránu, ale domácí zatáhli za záchranou brzdu. Vydali jsme spoustu energie, ale kýžený gól se nám nepodařilo vstřelit. V posledních deseti minutách se už hra spíše kouskovala a čekalo se na nějakou náhodnou situaci, která rozhodne duel na jedné či druhé straně. Ta ovšem nepřišla a tak jsme odcházeli ze hřiště pouze s jedním bodem. I když jsme měli více ze hry, remíza byla zašloužená, oba týmy do zápasu dali všechno. Škoda tří bodů nicméně daleko víc nás může mrzet ztracený zápas s Dražicemi, který kdybychom dotáhli do vítězného konce, vyhřívali bychom se na děleném druhém místě. I tak jsme však v kontaktu s čelem tabulky a na jaře se budeme prát o možný postup.