11. kolo TJ Dražice "B" - SK ZD Pojbuky 0:2

01.11.2014 14:00

4.11.2014

11. mistrovské utkání: 1.11.2014 od 14:00h hřiště Dražice
TJ Dražice "B" - SK ZD POJBUKY 0:2 (0:0)
B: 51. Rathouský, 69. Černý
Rozhodčí: Kluzák st.
Pachta - Papež, Rathouský, Šenigl, Dvořáček - Zich (86. L. Novotný II), Melichar, Mikšík, Buřič -  M. Křepelka (74.
 Bočan), Černý

Zápas s mužstvem Dražic jsme potřebovali nutně vyhrát, abychom se před posledním zápasem drželi klidnějšího středu tabulky. Jelikož se rozhodčí nedostavil včas, začali jsme hrát s mírným zpožděním. Začátek zápasu byl opatrný a neurovnaný. Hřiště bylo ve velmi špatném stavu a podklad tvrdý, proto kombinace obou mužstev neměly přílišného trvání. Počáteční oťukávání nás přesvědčilo, že na tom protivník není kvalitativně nejlépe, takže jsme přebrali iniciativu a začali ho přehrávat. Více kombinace od obránců dávalo možnost k zapojení naší zálohy, která dobře distribuovala míče do přední linie. Terén měl však místy velký skluz tudíž doplnění útočníků z druhé vlny nebylo takové. Dražice se snažili o občasné výpady a přebírali iniciativu pouze ve chvílích, kdy jsme povolili. První poločas skončil 0:0, ale stále jsme měli ještě jeden na zlomení protivníka. Začali jsme, tam kde skončili, celkem slušně kombinovali a čekali na chybu soupeře v rozehrávce. Tlak byl očividný a dokázali jsme z něho vytěžit po gólu kapitána první gól. Dál jsme nepolevovali a Dražice pomalu ztráceli síly. Po rychlé rozehrávce jsme využili díry v jejich postavení a míčem za obranu šli naši útočníci osamoceně na brankáře a šanci si nenechali ujít. I když jsme po druhém gólu zvolnili tempo a Dražice se nadechli k mírnému náporu, neměli dostatek kvality a sil, aby nás potrestali. Soupeř již poté ani nepomýšleli na lepší výsledek, a často se s námi pouštěl spíše do slovního fotbalu, takže diváci měli o zábavu postaráno. Naštěstí.... protože výkon rozhodčího nebyl ideální a duel se mohl zvrhnout ve tvrdou řež. Připsali jsme si 3 důležité body. Náš výkon nebyl nijak excelentní, ale rozhodně ne špatný vzhledem k podmínkám. Poslední podzimní zápas s týmem Borotína bude daleko větší prověrkou.