12. kolo FK Makov Hůrka - SK ZD Pojbuky 1:2

10.04.2016 21:13

10.4.2016

12. mistrovské utkání: 9.4.2016 od 17:00h hřiště Makov
FK Makov Hůrka - SK ZD Pojbuky 1:2(0:2)
B: 74. Brožovský - 27. M. Křepelka, 41. Grof
Rozhodčí: Jůza
ČK: 0:1 (62. Novotný II)

Novotný II - Papež, Buřič (59. Bočan), Šenigl, Dvořáček - Zich (53. Zamrzla), Mikšík, Novotný I, Šedivý - Grof, Křepelka M.(84. Filip)

2. mistrovský zápas na půdě neoblíbeného Makova rozhodně sliboval divácky zajímavou podívanou. Když ne fotbalovou, tak alespoň emoční, protože hráči soupeře hrají tvrdě a vždy chtějí vyhrát. Na začátku se však tato předpověď zcela nepotvrdila. První poločas jsme hráli do kopce a úkolem bylo především neinkasovat. Hřiště bylo nevyzpytatelné a mnoho balónů létalo vzduchem na dlouhé vzdálenosti. Když už jsme se dostali ke kombinaci, dát přesně více jak 2 přihrávky bylo těžkým úkolem. Nicméně jsme do zápasu vložili to co většinou zdobí hosty, bojovnost a přímočarost. To se také vyplatilo a ze 2 povedených akcí jsme odcházeli do kabin s dvougólovým náskokem. V kabině jsme se správně hecli a vstoupili do druhého poločasu ještě odhodlaněji. Získali jsme větší jistotu na balónu, a Makov k ničemu moc nepouštěli. Tedy kromě nebezpečných standardních situací. Spálili jsme několik dobrých příležitostí a pak přišla situace, která mohla rozhodnout zápas. Došlo k vyloučení našeho gólmana. To samozřejmě zamávalo s naší jistotou a chvíli jsme křečovitě bránili výsledek. Makov sice snížil, ale zjistili jsme, že i v deseti se dá hrát. Přestali jsme se zbavovat bezhlavě míčů a ještě jsme mohli některé nadějné šance lépe zužitkovat. I když měl protivník do konce zápasu pár náznaků, vsítit gól se mu již nepodařilo. Na hřišti Makova se nám dlouhá léta nepodařilo zvítězit a konečně to přišlo. Sladké a zasloužené vítězství vzhledem k okolnostem zápasu.