12. kolo FK Makov Hůrka - SK ZD Pojbuky 3:3

06.04.2015 12:01

5.4.2015

12. mistrovské utkání: 4.4.2015 od 16:30h hřiště Makov
FK Makov Hůrka - SK ZD POJBUKY 3:3 (2:0)
B: 10. Černý(vl.), 12. Brožovský, 85. Šmejkal - 53. Volf J., 55. Zich, 72. Šenigl
Rozhodčí: Přikryl
Pachta - Papež, Černý, Šenigl, Dvořáček (46. Volf J.) - Grof, Novotný I, Mikšík, Melichar - Křepelka M. (46. Bočan), Zich

První mistrovský zápas s jedním z našich hlavních rivalů měl slibovat zajímavou podívanou pro diváky. Na hřišti Makova se jedná vždy o specifický zápas. Je to soupeř hrající fyzický fotbal a zřídkakdy se zdává i za nepříznivého stavu. To jsou určitě vlastnosti, které by náš tým potřeboval mírou vrchovatou. Vzhledem k tomu, že hrál soupeř první poločas z kopce a hnal ho zároveň vítr do zad, dalo se očekávat, že této výhody využije. To se také stalo, a i když se jednalo od začátku o vyrovnanou partii, dokázal udeřit ve chvíli, kdy to potřeboval. Po první čtvrthodině jsme prohrávali 2:0 a mohlo se zdát, že je o osudu utkání rozhodnuto. Náš tým však nerezignoval, i když jsme neměli díky podmínkám úplně fyzicky navrch, vytáhli jsme naše tradiční trumfy. Kombinačně a kvalitou na míči jsme protivníka přehrávali, rychlým přechodem do útoku jsme se dostávali až k soupeřově vápnu, bohužel tam jsme již kvalitu tolik nepotvrzovali. Co bylo však důležité, nevzdávali jsme se a hlavně soustředili na to, abychom udrželi hratelný stav do druhého poločasu. Tam se naplno projevila výhoda hry z kopce. Začali jsme Makov mačkat jako citrón, ten se téměř nedostával za půlku. První dvacetiminutovka jasně patřila nám, byli jsme lepší fyzicky a herní stránkou. Po ťukecích na jeden dotek směřovaly ze středu zálohy rychlé míče za obranu do křídelních prostor. Vytvářeli jsme si ve vápně jeden závar za druhým a postupně došlo i na brankové vyjádření. Vyrovnali jsme stav a dál nenechávali Makov téměř hrát. Vsítili jsme třetí gól, který znamenal totální euforii. Jenže fotbal je věcí velmi vrtkavou. Opravdu mírně jsme ubrali nohu z plynu a protivník využil svých zbraní. Začal vyhrávat osobní souboje a po našich faulech následovalo chytré kouskování hry. To nás ještě víc vykolejilo z tempa a Makov začal být nebezpečný. To gradovalo především standardními situacemi kolem našeho vápna, kde víme, že je protivník extrémně silný. Dobrá hra obrany odvrátila množství nebezpečných balónů. Zároveň jsme byli stále nebezpeční dopředu a vytvořili další gólové situace, šlo o to Makov zlomit, to se nám bohužel nepodařilo, a další výborně kopnutou standardkou a důrazem před bránou vyrovnal stav. Do konce zápasu se hra přelévala, ale další gól již nepadl. Velká škoda, tento jsme byli po většinu zápasu herně lepší, ale houževnatost Makova opět slavila úspěch. Z tohoto zápasu lze brát mnoho pozitiv. Hra měla velkou kvalitu, fyzicky jsme se protivníkovi vyrovnali, ale rozhodla efektivita. Chtěl bych všechny hráče pochválit, za mnoho výborných individuálních výkonů i týmové pojetí hry. Příští zápas s těžkým protivníkem z Větrov musíme zvládnout…..