12. kolo FK Makov Hůrka - SK ZD Pojbuky 4:5

12. mistrovské utkání: 8.4.2017 od 16:30h hřiště Makov
FK Makov Hůrka - SK ZD POJBUKY 4:5 (1:4)
B: 15. Šmejkal, 50.,57.,70. Brožovský - 5. Šedivý, 18.,36.,44. M. Křepelka, 75. Grof
Rozhodčí: Skalák
Diváci: 50
Novotný II - Papež, Rathouský, Melichar, Dvořáček - Šedivý, Zich, Mikšík, Michalanský - Křepelka M. (55. Bočan), Grof

Rivalita mezi oběma týmy slibuje vždy zajímavé utkání. Podmínky na hřišti jako obvykle nebyly ideální a mohli jsme registrovat i nářky z řad domácích. Makov nastoupil v prvních minutách pouze v 10 hráčích a převahu jsme využili. Po akci na jeden dotek se třepotal míč v síti. Cca do 10 minuty jsme drželi taktovku v našich rukách, nicméně domácí začali praktikovat svojí hru. Sílu v soubojích, tah na bránu a agresivitu na hranici rizika. To nás na chvíli vyvedlo z koncentrace a domácí vyrovnali. Ovšem bylo cítit, že dnes nedáme nic zadarmo, takže jsme po pár minutách zvýšili na 1:2. Zbytek poločasu jsme se soustředili především na defenzivu a chodili do brejkových situací. Bylo jich přehršel, a naše efektivita byla celkem na vysoké úrovni. Dokázali jsme vstřelit další 3 góly a orazítkovat brankovou konstrukci. Domácí ovšem nehráli vůbec špatně a mnohdy jsme situace řešili s vypětím všech sil. Jak už to bývá, když vedete, druhý poločas jsme se příliš zatáhli, Makovu přestali utíkat míče, jelikož útočili do kopce, a do naší hry začal vkrádat strach. Prvních 20 minut jako bysme na hřišti ani nebyli. Není divu, že se domácím podařilo vyrovnat skóre a dokonce si vymodlit pokutový kop. Naštěstí nebyl proměněn, a to nám opět vlilo krev do žil. Vstřelili jsme šťastnou branku a začali zase hrát svojí hru. Takticky jsme si výsledek pohlídali, mohli přidat další góly, ale buďme rádi, jelikož toto utkání mohlo dopadnout jakkoliv. Musíme pochválit všechny hráče, jelikož nejsme vysloveně fyzicky hrající tým, dokázali jsme se v kritických okamžicích domácím vyrovnat.