12. kolo Spartak Choustník - SK ZD Pojbuky 1:2

12. mistrovské utkání: 8.4.2012 od 16:30h hřiště Choustník
Spartak Choustník - SK ZD POJBUKY 1:2(1:1)
B: 24. Černý, 74. M. Křepelka
Rozhodčí: Mraček
Diváci: 30
Pachta - Procházka (46. Papež), Rathouský, Jíša, Šenigl - Zich, Mikšík, Říha Milan, Buřič - Černý, Křepelka M. (84. Grof)

Utkání hrané za sychravého počasí nabídlo pěknou podívanou. Na začátku byli aktivnější hosté, ale domácí se ubránili. První vážnější střelu vyslal na branku hostující Mikšík v 5. minutě, domácí brankář byl připraven. V 11. minutě centroval před branku Zich, ale na jeho centr ani jeden z hostujících útočníků těsně nedoskočil. Hra se poté vyrovnala a začali zlobit i domácí. V 17. minutě měli domácí velkou příležitost otevřít skóre, ale skvělý zákrok předvedl Pachta, když hlavičku domácího hráč dokázal vyškrábnout nad břevno. Hned o další 2 minuty později opět potvrdil Pachta svoji dobrou formu, když vykopl střelu domácího hráče na roh. Ve 24. minutě propadl Pachtův výkop mezi obránci domácích a míč si vybojoval důrazný Černý a lobem přes brankaře poslal hosty do vedení - 0:1! Domácím se povedlo vyrovnat v 32. minutě, když předvedl velkou minelu Procházka, který zpracoval míč pro domácího hráče a ten prostřelil Pachtu - 1:1! Domácí se mohli dokonce dostat do vedení v 36. minutě, když u rohového praporku ztratil míč Rathouský a domácí hráč poslal míč na nabíhajícího spoluhráče a ten poslal míč těsně vedle pravé tyče. V 39. minutě se krásně kolem lajny uvolnil Černý a adresoval přesnou přihrávku na M. Křepelku, ale tomu se míč zamotal mezi nohy a domácí brankář míč stihl sebrat. V 44. minutě se ze strany řítil sám na brankaře Zich, ale bohužel trefil jen jeho nohy a míč skončil v autu. Do kabin se šlo za stavu 1:1! Druhá půle začala mírnou převahou hostí. Hra se převážně odehrávala ve středu pole. V 54. minutě měli hosté dobrou možnost skorovat, ale Rathouský z tresného kopu mířil vysoko nad. V 63. minutě se pěkně přes 4 domácí hráče uvolnil Buřič, ale s jeho slabou střelou si domácí brankář snadno poradil. Domácí hráli zónovou obranu a měli dobře zvládnutý offside systém. Do jejich pasti se téměř po celé utkání chytal především M. Křepelka. Domácí se v druhé půli prakticky nedostali na dostřel Pachtovy branky. Jedinou vážnější střelu z vápna, ale Pachta vyrazil do strany a Jíša poslal míč do bezpečí. V 70. minutě poslal Papež míč před branku, který se dostal až k Zichovi, před kterým zívala prázdná branka. Zich si míč připravil, ale bohužel trefil jen před sebou stojícího obránce. Rozhodující moment utkání přišel v 74. minutě, kdy Mikšík vyslal přihrávku mezi obránce, M. Křepelka si pohlídal ofsajdové postavení a postupoval sám na branku, brankaři udělal kličku a poslal míč do prázdné branky - 1:2! Domácí poté vrhli všechny síly do útoku, ale hosté si s jejich šancemi poradili. V 90. minutě mohl pojistit vítězství hostů střídající Grof, když se krásně zbavil 2 domácích obránců, ale tváří v tvář brankaři domácích bohužel trefil jen jeho. Rozhodčí po uplynutí nastaveného času utkání ukončil a hosté mohli slavit zasloužené vítězství.