13. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Mladá Vožice "B" 5:0

13. mistrovské utkání: 13.4.2014 od 16:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Sokol Mladá Vožice "B" 5:0 (2:0)
Diváci: 60
Sestava:
Pachta - Papež, Rathouský, Grof, Dvořáček - Zich, Mikšík,
Buřič, Melichar - Křepelka M.(71.Filip), Černý

Musíme sbírat body, a derby s Mladou Vožicí k tomu bylo ideální příležitostí. I když se soupeř pohybuje v tabulce pod námi, disponuje velmi kvalitním kádrem. Navíc, na nás se dokázal vždy dostatečně vyhecovat. První poločas také dokazoval, že si s míčem rozumí a zvládal umě držet balón. My jsme se však nenechali zahanbit a pokud jsme již měli míč na kopačkách, také nám nečinily účinné kombinace problémy. Co však tvořilo rozdíl, byla součinnost všech řad. Zatímco mužstvo Mladé Vožice po ztrátě balónu nechávalo díky hloubce hry velké mezery na možnost protiútoku, naše řady velmi kompaktně zkracovaly vzdálenosti mezi linie. To vše podporoval pojbucký gólman opětovně skvělými výběhy. Přesto díky individuální kvalitě si Vožice vytvořila několik ošemetných situací a závarů před naším gólmanem a kdyby šance proměnila, mohlo se utkání vyvíjet jinak. To se nestalo, a proto nám nezbývalo nic jiného než jí dát lekci z produktivity. Dva přesné balóny za obranu a výborné řešení našeho útoku znamenalo poklidné vedení 2:0 po poločase. Takový stav je ale vždy ošidný, proto bylo potřeba udržet vysoké tempo a nasazení. Zbytečná starost, náš tým ještě přidal na otáčkách, dali jsme 3. gól a ten soupeře očividně zlomil. Každá další ztráta balónu Mladé Vožice byla počastována bleskovým protiútokem a skóre se pomalu navyšovalo. Šancí bylo opravdu požehnaně a utkání mohlo skončit vyšším rozdílem. Na druhou stranu, takový výsledek by byl vzhledem k výkonu protivníka poněkud krutý. Zápas byl oslavou fotbalu a spokojení fanoušci si přišli na své, což nám také dali náležitě najevo. Musím opět pochválit každého hráče na hřišti. Tým si opravdu sedl, hrajeme kompaktně a navíc každý z hráčů se posunul kvalitativně výše. Už nevěřím, ale vím, že se naše výkony stabilizovaly. Nicméně nic není zadarmo a nikdo z nás si nemůže dovolit usnout na vavřínech. Příští zápas s týmem Roudné bude další dobrou prověrkou.