13. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Planá nad Lužnicí "B" 3:1

17.04.2017 09:38

17.4.2017

13. mistrovské utkání: 16.4.2017 od 15:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Sokol Planá nad Lužnicí "B" 3:1 (2:1)
B: 6., 41. Zich, 68. Grof - 27. Římanek
Rozhodčí: Makovička
Novotný II - Papež, Rathouský, Buřič David, Dvořáček - Zamrzla, Zich, Mikšík, Grof - Křepelka M. (86. Buřič Dominik), Bočan (79. Filip)

Začátek sezóny jsme začali výborně, je vidět, že kluci už dozráli a jednou bychom mohli kopat okres:) Tentokrát k nám zavítal tým z Plané. Zápas na jejich hřišti byl obtížný, téměř nás nepouštěli za polovinu a vyhráli jsme jen díky vysoké efektivitě. Je až s podivem jejich umístění v tabulce. Nečekali jsme lehký zápas, navíc se silně obměnila sestava a na naší hře to bylo znát. V podstatě se odělilo hřiště na útočící hráče a obranu. Záloha mezi nimi byla téměř odříznuta a hra se odehrávala na velké hloubce. Planá hrála to co umí, skvěle kombinovala a nepouštěla nás k balónu v podstatě jsme jsme jen stínovali, a snažili se hrát v bloku. Zde jsme se ale nezapojovali v dostatečném počtu a tak byli rozestupy mezi hráči takové, že pořád dovolovali hostům v klidu kombinovat. Místy jsme se ale z tlaku dokázali vymanit a především rychlýmy průnikovými přihrávkami jsme se dostali do několika šancí. Ba co víc, dokázali jsme je proměnit a odnést si z prvního poločasu pozitivní bilanci 2:1. Mysleli jsme si, že domácím vzhledem k vyššímu věku budou docházet rychleji síly, ale to jsme se šeredně zmýlili. Když hrajete s balónem a rychle posouváte, síly neztratíte. To hosté praktikovali i nadále a únava se projevovala spíše na naší straně. Co bylo ovšem rozhodující, dokázali jsme vsítit 3. gól a tím se podařila tlak hostů mírně otupit. Zbytek utkání už byl spíše o hádkách s rozhodčím a soubojí ve středu pole. Nesmírně cenné další 3 body jsou výborným počinem. Je vidět, že i když nejsme vždy pány na hřišti, máme již dostatek zkušeností, abychom dotáhli zápas do vítězného konce. Jen tak dál, protože stále bojujeme o čelo tabulky.....