14. kolo Dynamo Božejovice - SK ZD Pojbuky 1:0

14. mistrovské utkání: 22.4.2012 od 16:00h hřiště Božejovice
Dynamo Božejovice - SK ZD POJBUKY 1:0(0:0)
B: 83. Anděl
Rozhodčí: Váňa
Diváci: 30
Pachta - Procházka, Rathouský, Jíša, Šenigl - Papež (73. Filip), Mikšík, Říha Milan, Buřič - Zich (65. Grof), Křepelka M.

Hra byla zpočátku vyrovnaná, ale hosté měli menší územní převahu. Na obou stranách bylo ze začátku vidět spousta nepřesností. Hrálo se především ve středu hriště a oba brankaři byli bez práce, ale když už sem ovšem jeden či druhý tým dostali blíže k ohrožení branky, obrany byly pozorné. První vážnější šanci si vytvořili domácí v 15. minutě, ale domácí hráč střílel vedle. V 17. minutě vyslal Říha do brejku M. Křepelku, který postupoval sám na branku, ale bohužel pro hosty trefil jen brankaře hostí. V 19. minutě vybojoval míč Mikšík a poslal přihrávku opět do běhu M. Křepelkovi, ten však ve snaze o kličku domácímu obránci míč ztratil. Hra se poté vyrovnala a domácí začínali mít převahu, ale šancí si moc nevytvořili, neboť hostující obrana byla pozorná. Domácí se pokoušeli o střely ze střední vzdálenosti, ale jejich pokusy Pachtu v brance nijak neohrozili. V 37. minutě se domácímu brankaři nepovedl odkop od brány, ale Říha jeho chybu nepotrestal. V 43. minutě kopali hosté roh, domácí brankář míč podběhl čímž zaskočil i Buřiče, který míč o kousek netrefil. Poločas tak skončil 0:0! Hned na začátku 2. půle domácí obránce podcenil míč nakopnutý z hostující obrany a M. Křepelka se opět ocitl tváří v tvář brankaři, ale při pokusu o lob mu míč odskočil a výsledkem byla slabá střela vedle domácí branky. Domácí byli v 2. půli lepším týmem a hosté hrozili už jen z brejkových situací. Domácí hráči se pokoušeli střílet na Pachtu ze všech pozic, ale buď mířili nepřesně, nebo hostující obrana dokázala jejich střely zblokovat. V 72. minutě vybojoval míč M. Křepelka, ale trochu alibisticky se pokoušel o střelu, místo toho aby přihrál lépe postaveným spoluhráčům. V 75. minutě střílel opět M. Křepelka, a domácí brankář měl plné ruce práce, aby jeho střelu zkrotil. A tak se osvědčilo rčení NEDÁŠ - DOSTANEŠ. V 83. minutě fauloval zhruba 30m od branky Šenigl a následoval přímý volný kop. Míč si postavil domácí hráč a přízemní střelou kolem zdi poslal svůj tým do vedení - 1:0! Hosté se však nevzdávali a vrhli všechy síly do útoku. V 90. minutě, měli domácí obrovské štěstí, protože po rohu hlavičkoval Jíša a jeho pokus vykopával domácí hráč z brankové čáry. Utkání bylo poté ukončeno a domácí se radovali ze zisku 3 bodů, které jim věnoval především M. Křepelka, který trestuhodně neproměnil své šance. Měl by se nad proměnováním svých šancí zamyslet. A tak poprvé v tomto soutěžním ročníku jsme nedali v mistrovském utkání branku.

Diskusní téma: 14. kolo Dynamo Božejovice - SK ZD Pojbuky 1:0