14. kolo Dynamo Roudná - SK ZD Pojbuky 0:5

14. mistrovské utkání: 19.4.2014 od 17:00h hřiště Roudná
TJ Dynamo Roudná - SK ZD POJBUKY 0:5 (0:3)
Rozhodčí: Fiala P.
Diváci: 50
Pachta - Papež, Rathouský, Šenigl, Dvořáček - Zich, Mikšík,
Buřič (65. Filip), Melichar - Křepelka M. (72.Volf J.), Černý

Na utkání s Roudnou byl náš tým natolik nažhaven, že jsme málem přijeli 5 minut po výkopu:). Nicméně dorazili jsme s odhodláním připsat si další důležitou výhru. Nepatrně panovaly obavy z hřiště, které na pohled vypadalo ok (stejně jako ve Větrovech), nicméně bylo velmi nerovné, prudce z kopce a pokud jste stáli půl minuty na místě, bořili se jak do pohyblivých písků:). Hráli jsme po větru, takže byly opratě zápasu okamžitě v našich rukách. Velmi se nám dařila kombinace, všichni hráči se skvěle pohybovali, takže bylo pořád na výběr k přihrávce. Navíc jsme byli velmi ostří, vyhrávali souboje, a z toho plynulo rychlé zakládání protiútoků. Roudná se sice snažila, ale ve chvíli kdy ztratila balón (což bylo velmi často), musela se rychle vracet do obrany a v případě naší postupné kombinace byla nucena pouze běhat bez míče. Vytvářeli jsme si šance jak na běžícím páse a první poločas jsme hladce vyhráli 3:0. Obava z faktu, že budeme druhý poločas hrát do kopce byla zbytečná. Roudná naprosto vypadla z role a valil se na ní jeden útok za druhým. Naše kvalitní pasy po zemi za obranu nám nabízeli další a další příležitosti ke skórování. Žel bohu rozbité vápno a velké množství smůly dovolily navýšit skóre pouze o dva góly. Když jsem minule psal, že skóre 5:0 bylo k soupeři trošku kruté, dnes by se nikdo nemohl divit, kdybychom vsítili pověstnou desítku. Skvěle kombinujeme, obrana klape na jedničku, a každý hráč na hřišti má vysokou kvalitu. Před rokem v podstatě náš tým složený z dobrých fotbalistů měl časté výkonnostní výkyvy. Najednou jde všechno tak nějak samo. S tím přichází i pověstné štěstí a gól ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujeme. Na hřisti není cítit strach, že někdo něco zkazí, ale odhodlání každého z nás zvítězit. Těším se na další zápas...