14. kolo SK ZD Pojbuky - Dynamo Božejovice 4:2

14. mistrovské utkání: 21.4.2013 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Dynamo Božejovice 4:2(1:2)
B:38. M. Křepelka, 66. Jíša, 72., 77. Šenigl - 34. Matějka F., 36. Fara J.
Rozhodčí: Smetana
Diváci: 50
Pachta - Papež, Rathouský, Jíša, Šenigl - Grof, Mikšík, Buřič, Šedivý - Křepelka M. (85. Filip), Zich

Náš druhý mistrovský zápas bych pojmenoval jedním slovem: "Nadšení". Změnu, která se s týmem udála po zimní přestávce jsem vnitřně cítil dlouho. Výsledky, ale předčili moje očekávání. Ale pojďme popořadě. Minulý rok jsme s Božejovicemi sehráli na jejich půdě velmi kvalitní zápas, který jsme si prohráli pouze vlastní nemohoucností. Tento tým byl však kvalitativně diametrálně odlišný. Od začátku na nás nastoupil s vysokým presinkem, silový přístupem a přímočarým řešením situací. Budu se opět opakovat, ale do karet nám nehrál ani vítr, který vanul proti naší útočné hře a tím dovolil soupeři vytvořit ještě větší tlak. Je faktem, že produkoval také gólové situace, nebyly sice stoprocentní, ale nebezpečné určitě. Zápas se hrál ve vysokém tempu a diváci se jistě nadmíru bavili. Jak se blížil konec prvního poločasu a vypadalo, že se smírně rozejdeme do kabin, zčistajasna padl první gól do naší sítě. To nás na chvíli zcela paralyzovalo a najednou to bylo již 2:0. Kdybychom za tohoto stavu šli do kabin, byl by obrat nesmírně obtížný, nicméně velmi důležitý gól Křepelky nám dal naději. Věděl jsem, že pokud bude druhý poločas po větru, máme šanci. Do druhé půle jsme vstoupili trošku ospale a nechali soupeře chvíli hrát, ale soustředěný výkon našeho gólmana všechny nebezpečí zažehnal. Začal se projevovat úbytek sil soupeře, který navíc musel více bojovat o každý míč, díky povětrnostním podmínkám. Po dvaceti minutách druhého poločasu přišel náš čas a ze standardní situace (jak paradoxní) jsme vyrovnali. Soupeř úplně vypadl z role a valil se na něj jeden náš útok za druhým. Další radost na sebe nenechala dlouho čekat. David Šenigl si vybral svojí chvilku slávy a z vápna umístil míč na zadní tyč. Následně se při standardní situaci svým hřmoucím hlasem důrazně přihlásil o balón a dal podobu konečnému výsledku. Duel se poté již pouze dohrával, protože soupeř vycítil, že je konec. Skvělé. Dnes můžu vypíchnout mnoho pozitivních věcí. Především týmový duch. Nevzdáváme se, góly padají z různých situací a hráči táhnou za jeden provaz. Dnes se nebojím jmenovat individuality, které skvěle zapadají do úspěšné mozaiky. Produktivní Křepelka, jistý Pachta, energický Šenigl, a dechberoucí dribler Šedivý. Všichni si zaslouží velkou pochvalu, stejně jako všichni ostatní. Teď se nepo.... a pustit se s vervou do našeho příštího protivníka!