14. kolo SK ZD POJBUKY - Sokol Chotoviny "B" 3:2

14. mistrovské utkání: 20.4.2019 od 16:30 hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY  - Sokol Chotoviny "B" 3:2(1:2)
B: 20. Křepelka, 77. Grof, 90. Novotný II (pen.) - 5. Carva (pen.), 8. Jordák
Rozhodčí: Smetana
Diváci: 40
Novotný II  - Papež, Melichar, Zich - Másílko, Mikšík - Šedivý, Bouška, Grof  - Křepelka M., Bočan (73. Filip)

První domácí zápas v jarní části k nám zavítal soupeř z Chotovin. Jelikož je tým poskládaný povětšinou ze starších hráčů, dalo se očekávat, že je na našem velkém hřišti uběháme. Jaké rozčarování. Aniž jsme se rozkoukali, po 10 minutách prohrávali 0:2. Hosté dokáží výborně zahrávat standardní situace, jakýkoliv střet kolem našeho vápna znamenal nemalé problémy. V poli sice zaostávali, ale vše výborně vynahrazovali hrou v obou vápnech. Když už jsme se dostali dovnitř, většinou jsme byli dobře pokryti. Naštěstí došlo do konce poločasu ke snížení, nicméně výkon nebyl optimální. Hosté hráli nadále zkušeně ze zabezpečené obrany, ale postupem času přecejen začali docházet síly a naše ostřelování brány nabíralo na intenzitě. Jeden z tlaků ve vápně rezultoval ve střelu z první cca z 25 metrů, která nádherně vymetl šibenici v bráně. Klobouk dolů, nominace na gól roku:) To nás samozřejmě nakoplo a do konce zápasu už jsme hře kralovali. S trochou štěstí si vykoledovali penaltu v 90. minutě, která byla spíše kompenzací za odpískanou proti nám. Zkušeně proměněna. Zlaté 3 body, žádný soupeř není jednoduchý a pokud nebudeme podávat výkony na hranici možností, komplikace nastanou vždy. Bojovnost nám však upřít nelze.