14. kolo Sokol Vlkov - SK ZD Pojbuky 3:1

14. mistrovské utkání: 18.4.2015 od 15:00h hřiště Vlkov
B: 32. Vondruška, 61.Elleder, 81. Kulhánek - 49. Melichar
Rozhodčí: Mraček
Diváci: 30
Grof - Papež, Rathouský, Šenigl, Dvořáček - Zich, Novotný I, Mikšík, Melichar - Křepelka M. (64. Novotný II), Bočan

Zápas na hřišti Vlkova měl prověřit naší stoupající formu. Sešli jsme se v méně početné sestavě než obvykle, ale tento zápas měl prověřit především naší fyzickou připravenost. Vyhlášené hřiště uprostřed lesního porostu není zrovna ideálním stánkem pro náš kombinační fotbal a momentální stav nám potvrdil, že půjde o těžký zápas. Začali jsme směle, věrni naší stoupající formě. Kombinace byla v rámci podmínek složitá, odskok balónu byl nepředvídatelný, stejně jako každý první dotyk od všech aktérů na hřišti. Zápas měl od začátku vysoké tempo, drželi jsme balón a snažili se vypořádat s fyzickou hrou soupeře. To se nám dařilo a měli jsme více ze hry. Protivník byl však také nebezpečný díky důrazu ve vápně měl své šance a jednu z nich využil. Poločas tedy skončil 1:0. V kabině nás trenéři povzbudili a hladově jsme se do soupeře po půli zakousli. Vytvořili jsme si několik nebezpečných situací a jednu z nich také využili. Dál jsme pokračovali v dobrém výkonu, který ale postupně otupěl, jelikož byl protivník opravdu dobře fyzicky připraven. Bylo to o tom, komu dojdou dříve síly. Když už se zdálo, že Vlkov odchází, skvělá hra jejich útočníka je dostala z pod tlaku. Ten byl schopen udržet téměř každý nakopnutý balón a to dávalo soupeři čas se nadechnout. Navíc jim nechyběl rozdílový hráč ve středu hřiště, který sice nebyl tak vidět, ale jakýkoliv kontakt s balónem pro nás znamenal ohrožení. Není tedy divu, že tito dva hráči v kombinaci s enormně bojujícím týmem zápas rozhodli, konečný stav 3:1. V jednoduchosti je síla, Vlkov vyhrál zašlouženě a to především díky kvalitě obou jmenovaných hráčů a dobrému týmovému pojetí. My však na svůj výkon můžeme být také pyšní, potřebujeme dávat góly a být produktivní, je to naše dlouhodobá bolest. Hráč, který rozhoduje zápasy nám chybí a bez toho je pro nás každé vítězství těžce vybojované.