15. kolo FK Makov Hůrka - SK ZD Pojbuky 4:0

15. mistrovské utkání: 27.4.2013 od 17:00h hřiště Makov
FK Makov - Hůrka - SK ZD POJBUKY 4:0(2:0)
B:25., 79. Brožovský, 34., 65. Bubník
Rozhodčí: Hanzal
Diváci: 90
Pachta - Grof (75. Papež), Rathouský, Jíša, Šenigl - Zich (70. Novotný), Mikšík, Buřič, Šedivý - Křepelka M. (84. Filip), Černý

Čekal nás jasný lídr třetí třídy. Na zápas jsme jeli v dobré formě. Bohužel bylo dnes všechno špatně. Náš původní předpoklad byl dobrý. Hřiště soupeře je extrémně malé, z kopce a navíc foukal silný protivítr. Náš záměr byl hrát do kopce, dobře bránit a nechat soka vybláznit. V druhém poločase jsme měli v úmyslu udeřit. Ze začátku nám naše taktika vycházela, i když jsme se dostali pod tlak, nepouštěli jsme protivníka do žádné vyložené šance. Bohužel si vytvářel standardní situace a jedna z nich vedla v 25 minutě k prvnímu gólu, aby toho nebylo málo o deset minut později náhodný centr z uctivé vzdálenosti od naší svatyně, zapadl, díky větru ,do odkrytého koutu naší branky. Šance na zvrat stále žila, ale okolnosti nám bohužel nepřály. Makov se nachází na navrcholu tabulky ze tří důvodů. Jednoduchý fotbal, obranná hra bez rizika a Brožovský v útoku. Druhý poločas jsme chtěli zápas zvrátit, ale bohužel neustálá destruktivní taktika soupeře, odkop za odkopem bez špetky kreativity, nám vůbec nedovolila dostat se do tempa. Jak jsme postupně ztráceli víru, dovolili jsme Makovu přidat další branky po náhodných akcích. Stav 4:0 asi nikdo z nás nevnímal jako takovou tragédii. Všichni jsme si přijeli zahrát fotbal, ale za takových podmínek to bohužel nebylo možné. Je škoda, že přišel takový zápas ve chvíli, kdy jsme nabrali dobrou formu. Naše fotbalová tvář nám bohužel dnes neumožnila rvát se o lepší výsledek. Myslím, že příští zápas na našem hřišti bude z úplně jiného těsta. Chválit se toho moc nedá. Libilo se mi, že jsme od začátku zápasu hráli jako tým a snažili se především o rozum a plnění taktických záměrů. Těžko něco kritizovat. Doufám že příští zápas se všichni dostanou z drobných zraněních a ukážeme opětovně, jakou máme kvalitu.