15. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Borotín 1:7

15. mistrovské utkání: 26.4.2015 od 14:00h hřiště Pojbuky
B: 1. M. Křepelka - 9. Dohnal, 26., 78.,80. Ždych, 32., 61. Peclinovský J., 52. Šimák
Rozhodčí: Hanzal
Diváci: 60
Pachta - Papež, Černý(46. Filip), Rathouský, Dvořáček - Melichar, Mikšík, Novotný I , Grof - Zich, M.Křepelka (64.Bočan)

Další mistrovský zápas po minulé bolestné prohře měl prověřit naší mentální připravenost. Podzimní zápas s Borotínem ukázal jejich velkou sílu, kdy nás v podstatě smetli v první půli a druhou hráli na údržbu. Sešli jsme se v dobrém počtu, což se dalo říci i o protivníkovi. Jaké překvapení, když jsme hned v první minutě po individuálním průniku a nádherné brance vedli 1:0. To byla ale pouze labutí píseň. Snažili jsme se jako obvykle hrát svůj fotbal, ale něco tomu chybělo. Kvalitní hra protivníka nás nutila k chybám. Hrál velmi organizovaně. Nechával nás hrát v prostorech, kde nehrozí nebezpečí, ale jakmile se zdálo, že se dostaneme dále, chytrým presinkem v několika hráčích získali balón. Následně prokazovali svojí vysokou individuální kvalitu, v malých skupinkách byli rychlou kombinací či individuálním průnikem schopni vyšachovat naší záložní řadu a proto byly zadní linie velmi zranitelné. V kombinací s neuvěřitelnou produktivitou začalo přibývat skóre v náš neprospěch. Za stavu 1:3 v prvním poločase se již začaly projevovat naše klasické neduhy. Jakási odevzdanost a nechuť prát se o výsledek nás opět potopila. Do druhého poločasu jsme nastoupili o něco živěji, ale další gól v naší síti znamenal jen boj o čest. Nehráli jsme sice špatně, ale fotbal je přecejen o něčem jiném. Tvrdě jsme padli na dno a nechali jsme protivníkovi gólové otěže až do konce zápasu. Výsledek 1:7 je sice z hlediska předváděné hry poněkud krutý, ale ukazuje v čem má náš tým velké mezery. Dnes tam chybělo týmové odhodlání s výsledkem něco udělat. I když některé hlasy nebyly k našemu výkonu až tak kritické, protože i soupeř chválil náš fotbal, je to jen mlácení prázdné slámy. Když porovnám jak kriticky jsme byli hodnoceni po výhře nad Větrovy, přijde mi, že je u nás fotbal v tomto postaven na hlavu. My potřebujeme vyhrávat, předvádět vyrovnaný efektivní týmový fotbal. Naše hra byla tento zápas opět velmi naivní a platonická. Musíme více začít klást důraz na vítězství ,tým, a ne se chlácholit jaký kdo podal individuální výkon. To pak v našich hlavách způsobuje, že nám na výsledku až tolik nezáleží a rveme se jen, když se daří.