15. kolo Sokol Planá nad Lužnicí "B" - SK ZD Pojbuky 2:2

03.05.2018 13:02

30.4.2018

15. mistrovské utkání: 29.4.2018 od 17:00h hřiště Planá nad Lužnicí
TJ Sokol Planá nad Lužnicí "B" - SK ZD POJBUKY 2:2(2:1)
B: 35. Vaníček, 45. Široký - 15. Novotný II z pen., 50. Šedivý
Rozhodčí: Slaba
Novotný II  - Papež, Melichar, Dvořáček - Novotný, Mikšík - Šedivý, Bouška, Másílko (56. Grof)  - Křepelka M.(88. Rathouský), Zamrzla (46.Bočan)

Po hubené výhře jsme zavítali do Plané. Hřiště bylo velmi kvalitně připraveno. Domácí jsou tradičně silní na míči, takže se dal očekávat tlak na naší bránu. Bylo nepříjemné vedro, rozhodli jsme se nehonit za nadvládou nad herní plochou, ale pouze v bloku čekat na příležitosti. Hráli jsme s důrazem kvalitou a bojovností. Domácí skvěle drželi míč, ale naším nasazením jsme se k němu často dostávali v nebezpečných prostorech. I přesto, že do brejků chodilo naše mužstvo v malém počtu, velmi dobrá kvalita rozehrávky nás dostávala do slibných situací. Vykoledovali jsme penaltu a s přehledem proměnili. Dalším čtvrthodinku jsme dodržovali taktiku a hra se odehrávala ve stejném gardu. Domácí měli také nebezpečné závary, důrazem jsme ale každé nebezpečí včas zpacifikovali. Poslední čtvrthodinu 1. poločasu jsme ale tradičně přestali taktiku dodržovat a najednou si Planá vytvořila několik šancí a vsítila 2 góly. O poločase jsme se utvrdili hlavně v dodržování taktiky, i přesto že jsme tahali za kratší konec. A odměna přišla záhy po pěkné kombinační akci střelou do prázdné brány. Zbytek zápasu se objevovali šance střídavě na jedné či druhé straně. Velké vedro však ubíralo síly na obou stranách a až na výjimky ztrácela hra intenzitu, častěji se kouskovala a tak zápas skončil zaslouženou remízou. Utkání výborné úrovně, okresní přebor by se nemusel stydět. Poučení, jak je důležité hrát takticky, kompaktně, týmově a podporovat se.....