15. kolo Spartak Choustník - SK ZD Pojbuky 6:2

15. mistrovské utkání: 2.5.2010 od 17:00h hřiště Choustník
Spartak Choustník - SK ZD POJBUKY 6:2(3:1)
B: 39. Zich, 78. Říha Miroslav
Rozhodčí: Třešňák
Diváci: 50
Pachta - Makovec P., Jíša, Buřič, Volf F.(24. Melichar) - Šedivý, Zich, Říha Milan, Říha Miroslav - Křepelka M., Procházka

V tomto zápase se osvědčilo staré známé NEDÁŠ - DOSTANEŠ! Domácí takto potrestali hosty v 5ti případech. První vážnější šanci si vytvořili hosté v 7. minutě, kdy Milan Říha prostrčil míč mezi beky Křepelkovi a ten střílel těsně vedle. V 9. minutě poslal domácí kapitán dlouhý nákop do lajny na domácího útočníka, ale blíže k míči měl Makovec. Ten ale trestuhodně zaváhal s odehráním míče, domácí útočník mu míč sebral, naběhl si před branku a postřelil vše co mu stálo v cestě - 1:0! Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou i když mírnější převahu měli domácí. V 23. minutě chyboval hostující Mirek Říha a přisel o míč, čehož domácí využili ke vstřelení druhé branky - 2:0! Domácí byli tímto vedením uklidneni a hosté začali pomalinku kousat. V 34. minutě byl na hranici pokutového území faulován Šedivý a následoval přímý volný kop. K jeho exekuci se postavil Zich a nádhernou střelou trefil břevno - brankář domácích se jen ohlédl kam míč letí. V 39. minutě hosté využili brejk, když vybojoval míč Milan Říha. Po trase Křepelka - Procházka se míč dostal až k Zichovi, který chladnokrevně zakončil. V 41. minutě vyslal Buřič na zteč domácí branky Procházku, který postupoval sám na branku a mimo pokutové území byl faulován brankařem - jasná červená karta, ale rozhodčí kupodivu všech a nevoli hostujícího realizačního týmu vytáhl jen žlutý kartonek. Jíšova střela z následného přímáku skončila nad brankou. V 44. minutě to bylo již 3:1 pro domácí, když dokázali využít chyby hostující obrany. DO kabin se šlo za stavu 3:1! Hosté se na začátku 2. půle snažili alespoň snížit, ale byli to právě domácí kdo je o tuto možnost připavil. V 56. minutě po závaru před Pachtou dotlačil domácí útočník míč do branky - 4:1! V 62. minutě mohl snížit Procházka, ale jeho hlavička šla jen těsně vedle. V 64. minutě bylo pro hosty ještě hůř, když se domácí hráč nerozpakoval se střelou a prostřelil bezmocného Pachtu - 5:1!. V 73. minutě se uvolnil Křepelka, ale výsledkem byla slabá střela, s kterou si domácí brankář poradil. Naděje svitla hostům v 78. minutě, kdy se po krásné individuální akci prosadil střelou na vzdálenější tyč Mirek Říha - 5:2! V 79. minutě to mohlo být 5:3, ale domácí brankář vytáhl fantastický zákrok proti hlavičce Zicha! Hosté si vynutili v posledních 10 minutách tlak, ale domácí obrana odolávala. V 81. minutě byl v pokutovém území faulován Procházka a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil kapitán hostí David Buřič, ale nepovedenou střelu do středu branky domácí brankář vyrazil a tak se skore neměnilo. V 84. minutě opět domácí ukázali hostům lekci z produktivity a po dlouhém nákopu se za obranu dostal domácí hráč a kolem Pachtovi stojné nohy poslal míč do sítě na konečných 6:2! V závěru se již utkání jen dohrávalo a tak se domácí radovali z výhry 6:2! Rozhodujícím momentem utkání, ale byla 41.minuta a neudělení červené karty domácímu brankaři.

Diskusní téma: 15. kolo SPartak Choustník - SK ZD Pojbuky 6:2