16. kolo SK ZD Pojbuky - FC Bechyně,,B" 5:2

16. mistrovské utkání: 9.5.2010 od 16:00h hřiště Pojbuky
Rozhodčí: Kluzák
Diváci: 50
Sestava:
Pachta - Makovec P.(46. Buchar), Jíša, Volf F., Šedivý - Zich, Říha Milan, Mikšík, Volf J.(81. Melichar) - Křepelka M.( 85. Křepelka V.), Procházka

Utkání bylo vyrovnané, ale domácí dokázali potrestat chyby hostů. První vážnější akce přišla ve 4. minutě a hned byla gólová. Říha poslal míč do strany M. Křepelkovi, ten se nerozpakoval a vyslal střelu, která skončila pod břevenem a zastavila se v síti - 1:0! V 7. minutě byl u postraní lajny faulován J. Volf a následoval volný přímý kop. K jeho zahrávání se postavil Jíša a jeho centr po špatné domluvě obránce a brankaře hostí skončil v brance - 2:0! Hosté mohli snížit v 11. minutě, ale perfektní zákrok předvedl Pachta, když vytáhl konečky prstů střelu směřující do šibenice. V 18. minutě vyslal Mikšík do úniku M. Křepelku, který střelou na vzdálenější tyč rozjásal domácí potřetí - 3:0! Hosté mohli prakticky po rozehrávce snížit. Hostující útočník si obhodil Pachtu a posílal míč do prázdné branky odkud jej vykopl jeho spoluhráč a míč pak sebral Pachta. Domácí polevili v tempu a otěže zápasu přebrali hosté. Těm se povedlo snížit v 25. minutě, když Říha ztratil míč, domácí obrana se nestačila z formovat a hostující útočník si sám před Pachtou věděl rady - 3:1! V 32. minutě vyslal M. Křepelka Říhu, ten se zbavil krásně obránce a jeho nádhernou střelu vyrazil hostující brankář na roh. V 35.minutě se opět zaskvěl Pachta, když křižnou střelu hostujícího útočníka dokázal vykopnout na roh. V 38. minutě byl v pokutovém území faulován Mikšík a následoval pokutový kop. Míč si postavil Martin Zich, ale stejně jako minulý týden David Buřič penaltu neproměnil, když jeho slabě umístěnou střelu vyrazil brankář hostů na roh. A tak udeřilo na druhé straně. V 40. minutě utekl po lajně hostující hráč a posílal centr před branku. Jeho pěkný centr se snesl až za bezmocného Pachtu - 3:2! V 45. minutě byl faulován Říha a následoval přímý volný kop. Míč si postavil Zich a jeho střelu vyrazil brankář hostí do břevna, míč se odrazil zpátky do pole odkud jej F. Volf poslal do sítě, ale rozhodčí branku, kvůli údajnému faulu na brankaře neuznal. Do kabin se tedy šlo za stavu 3:2! Hosté nastoupili do 2. půle s cílem co nejdříve vyrovanat. Jejich plány ale překazil v 49. minutě Procházka, když překonal střelou na vzdalenější tyč brankaře hostí - 4:2! V 53. minutě byl faulován Šedivý a kopal se volný přímý kop. Na Zichův centr si naběhl M. Křepelka a poslal míč hlavou k tyči - 5:2! Hosté poté začali kazit a do jejich hry se vlila nepřesnost. Hra se pak odehrávala ve středu pole. Domácí se malinko zatáhli a útočili už jen z brejkových situací. Hosté se snažili s výsledkem jěště něco udělat, ale na pozorného Pachtu v domácí brance si nepřišli. V 70. minutě fauloval Procházka hostujcího hráče těsně před pokutovým územím a následný centr domácí se stěstím ubránili, míč se ale dostal na hostujícího kapitána, který mířil vedle. V 77. minutě vyslal M. Křepelka do samostatného úniku Procházku, ten si ale předkopl míč a hostující brankář mu jej sebral do náručí. V 84.minutě vyrazili domácí do rychlého protiútoku. Mikšík přenesl krásně hru na Zicha, ten dotáhl míč až na lajnu a hledal zpět Mikšíka. Jeho centr se dostal k Procházkovi, který hned střílel, ale jeho střelu brankář hostí vyrazil jen do míst, kam běžel M. Křepelka, který nádhernou střelou z první orazítkoval jen břevno hostující branky. V 86. minutě vyslal Procházka F. Volfa, ale tomu cyhběl krok, aby byl u míče dříve než hostující brankář. Závěr utkání se již jen dohrával a tak mohli domácí opět slavit 3 důležité body.