16. kolo SK ZD Pojbuky - Fotbalový klub Táborsko 8:3

16. mistrovské utkání: 5.5.2013 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Fotbalový klub Táborsko 8:3(3:1)
B:7. Jíša, 9., 16. Zich, 51. Mikšík, 63.,76. Šedivý, 81. Šenigl, 83. M. Křepelka - 45. Mrázek z pen., 67.,70. Šebera
Rozhodčí: Kluzák st.
Diváci: 60
Grof - Filip (75. Novotný), Rathouský, Jíša, Šenigl - Papež, Mikšík, Buřič, Šedivý - Křepelka M., Zich

Sehráli jsme obrovsky paradoxní a lehce symptomatický zápas pro nás. Po dobrých zápasech přišel náš lehčí útlum v herní stránce a soudržnosti týmu. Na druhou stranu jsme dokázali, že jsme se posunuli ve schopnosti proměňovat šance a vyhrávat zápasy. To je totiž to pravé kritérium týmového výkonu. Soupeř ukazoval, to co nás zdobylo několik sezón. Velmi dobrá kombinace, schopnost držet balón, ale chybovost v klíčových situacích. Když spočítám, kolikrát nám soupeř svou naivní chybou nabídl možnost přechodu do otevřené obrany, je mi Tábroska částečně líto, ale situace přicházeli zašlouženě. Od začátku prvního poločasu jsme hráli velmi dobře, proto přišli první šance a chválabohu i v gólová vyústění.  Bylo jasné, že za stavu 3:0 (kdy se uspokojí kdejaký tým v nejvyšších soutěžích) přijde určitý útlum a zvolnění tempa zápasu z naší strany. Proto díky dobrým individuálním schopnostech fotbalistů protivníka přišlo na konci poločasu ke snížení stavu. Od nástupu do druhého poločasu, kdy nás trenéři nabádali ke zjednodušení hry a využívání našich silných stránek, docházelo k opětovného přehrávání protivníka v klíčových úsecích hřiště. Proto také došlo k navýšení našeho skóre na 5:1. Bylo logické, že se nemůže stát opět nic jiného než naše částečné uspokojení a snížení. Co lze však opět vyzdvihnout, že jsme byli schopni změnit tempo hry a držet se na dostatečný distanc. Konečné skóre 8:3 je myslím dostatečnou obhajobou našeho výkonu, navíc s přihlédnutím na kvalitu některých hráčů soupeře. Někdy prostě není hra pro fanoušky dostatečně atraktivní, ale konečné skóre je muselo určitě uspokojit. Vyzdvihnout lze opět především výkon Martina Šedivého, který od začátku sezóny předvádí výkony nad úrovní této soutěže. Příští zápas nás čeká nesmírně těžký soupeř, který se drží na vrcholu tabulky, předvádí skvělý fotbal na velkém hřišti. Zde se ukáže náš opravdový potenciál (na rozdíl od utkání s Makovem).