16. kolo Sokol Mladá Vožice "B" - SK ZD Pojbuky 3:1

08.05.2017 09:40

9.5.2017

16. mistrovské utkání: 7.5.2017 od 17:00h hřiště Mladá Vožice
Sokol Mladá Vožice "B" - SK ZD POJBUKY 3:1 (1:0)
B: 38. Mikšík(vl.), 51. Smetana, 63. Maroušek - 76. Mikšík
Rozhodčí: Přikryl
Novotný II - Papež, Grof, Melichar, Dvořáček (74. Novotný) - Šedivý, Michalanský, Mikšík, Zamrzla (61. Do. Buřič) - Křepelka M. (85. Kříž), Bočan

Utkání o všechno, derby, navíc souboj o čelo tabulky. Dlouho se nám nedařilo s Vožicí uspět a neměli jsme potřebnou dávku štěstí, takže jsme doufali v prolomení série. Od začátku zápasu se hrálo ve vysokém tempu, domácí se snažili kontrolovat balón, my jsme se drželi opatrnější taktiky a čekali v kompaktním bloku. Rotace a zastupování byly na výborné úrovni, získávali jsme balóny a vyráželi do rychlých protiútoků. To se přetavilo v množství šancí, ale domácí vždy dokázali situace uhasit, případně nám nevyšla finální fáze akce. Začali jsme získávat převahu, jistota na balónu rostla a kontrolovali jsme hru. Co čert nechtěl po nedorozumění při střele na bránu se odrazil míč k domácím, kteří úprkem upalovali na naší bránu, finální přihrávka na nabíhajícího hráče byla zblokována tak nešťastně, že pomalu ale jistě putovala do naší sítě. Zápas byl o prvním gólu a ten jsme si bohužel dali sami. Tato situace nás poznamela a druhý poločas už nebyl z naší strany ideální. Domácí za 20 minut vsítili další dvě branky. Následně tempo opadlo, to Vožické ukolébalo a my jsme přišli také se svojí troškou do mlýna, podařilo se nám snížit. Následně jsme si vytvořili stoprocentní šanci a kdybychom jí proměnili, ještě by bylo o co hrát, bohužel se tak nestalo a zápas už příliš vzruchu nepřinesl. Velká škoda, první gól rozhodl, byl až kuriózní s Vožící nám štěstí prostě nepřeje.....