16. kolo Spartak Choutník - SK ZD Pojbuky 4:1

16. mistrovské utkání: 3.5.2015 od 17:00h hřiště Choustník
Spartak Choustník - SK ZD POJBUKY 4:1 (2:0)
B: 54.Zich
Rozhodčí: Laik
Diváci: 40
Pachta - Papež (75.Filip), Rathouský, Šenigl, Dvořáček - Zich, Novotný I, Mikšík, Grof - Křepelka M. , Bočan (69. Novotný II)

Těžká série zápasů gradovala v Choustníku. Sešli jsme se ve velice slušném počtu. Krásné hřiště přímo vybízelo k pěkné podívané. Začátek zápasu se poněkud zpozdil, protože oficiální rozhodčí nedorazil k zápasu. I přesto bylo utkání nakonec sudím velmi dobře zvládnuté. Na začátku jsme těžko hledali rytmus, sebevědomí ze začátku sezóny je tatam, takže se dopouštíme více nevynucených chyb, než je zdrávo. Na to měl samozřejmě velký vliv i protivník. Terén nám vyhovoval, takže jsme se postupně uvolnili a začali hrát svůj fotbal. Kombinace až od našeho gólmana byly pohledné, rychle jsme si předávali míč a nedovolili soupeři diktovat tempo. Co nám to je ale platné, když jsme po školácké chybě inkasovali naprosto zbytečný gól. Nepoložilo nás to, ale rozhodně přibrzdilo v našem snažení. Do poločasu se vlnil v naší síti ještě jeden, ale stav 2:0 úplně neodpovídal dění na hřišti. Nesvěsili jsme hlavy a do druhého poločasu jsme vlétli s ještě větším odhodláním. Hodně běhali, nabízeli se, takže i kombinace byly rychlé a povětšinou z prvního či druhého doteku. Závarem ve vápně se nám nakonec podařilo snížit. Dál jsme se snažili hrát svojí hru, ale začaly nám docházet síly. To mělo za následek přidržování balónu a další nevynucené chyby, což byla voda na soupeřův mlýn. Ten dokázal po dalších našich chybách vsítit ještě 2 góly a výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Resumé jako v posledních zápasech neodpovídá zcela předváděné hře. Jenže další soupeř nám dal krutou lekci z produktivity. Musíme se opět opakovat, bojujeme, snažíme se hrát to nejlepší co umíme, ale chybí nám vůdce, který by dodal našemu týmu produktivitu. Bohužel vyhrávat lze, pokud vám sedí obě strany rovnice, takže se nemůžeme divit naším výsledkům.