17.3.2013 Sokol Vyskytná - SK ZD Pojbuky

18.03.2013 11:05

18.3.2013

3. přípravné utkání: 17.3.2013 od 12:00h hřiště UMT Pelhřimov
Sokol Vyskytná - SK ZD POJBUKY  4:1(1:1)
B:17. Šedivý
Rozhodčí: Praveček
Pachta - Papež, Rathouský, Grof, Šenigl - Novotný, Říha Milan, Mikšík, Buřič, Šedivý - Křepelka M.
Střídal: Filip

Další přípravné utkání se dá označit za "prapodivné". Přestože bylo krásné slunečné odpoledne, intenzita větru velmi ovlivnila úroveň zápasu. Příkladem může být fakt, že již při počáteční rozehrávce na středovém kruhu nebylo možné udržet míč v klidovém stavu. Proto se nesl celý zápas v duchu nepřesností, kdy nebylo možno téměř odhadnout, jak se v jednotlivých situacích míč zachová. Náš tým se snažil hrát a navázat na předchozí zápas, určitě ukazoval kvalitu v kombinaci, nicméně naše produktivita v pokutovém území byla opět žalostná. Soupeř hrál kvalitní zápas, neměl výrazné individuality, ale týmová hra byla na uspokojivé úrovni. Nenechával nám příliš prostoru a snažil se od základu napadat naší rozehrávku. Proto docházelo k častým ztrátám balónů a v kombinaci s větrem nebyl zápas pro diváky tolik přitažlivý. Troufám si tvrdit, že náš tým byl kombinačně určitě zdatnější, ale soupeř využíval našich ztrát k brejkovým situacím, které povětšinou využíval. Proto zápas dopadl tak jak dopadl, je nutné opět zopakovat že naším největší slabinou je produktivita! Navíc, pokud chceme hrát fotbal, založený na držení míče a dobývání soupeřovi obrany, nemůžeme si dovolit individuálních ztrát. V takových situacích je náš obranný blok velmi zranitelný. Je nutné přebrat více osobní zodpovědnosti za chyby, kterých se nezřídka dopouštíme a uvědomit si, že jde především o náš tým a ne individuální vavříny. Musíme si říci, že někteří naši hráči mají vysokou míru chybovosti podle rizikovosti situací a budou muset zvýšit svojí individuální kvalitu, jinak nemůžeme pomýšlet sezónní úspěchy.