17. kolo SK ZD Pojbuky - TJ ZD Vlastiboř "B" 1:0

12.05.2014 15:41

12.5.2014

17. mistrovské utkání: 11.5.2014 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - TJ ZD Vlastiboř "B" 1:0 (0:0)
B: 63. Volf J.
Rozhodčí: Přikryl
Pachta - Papež, Rathouský, Šenigl, Dvořáček - Zich, Mikšík, Melichar, Filip (57. Volf J.) - Křepelka M. , Černý

V rychlém sledu jsme tento týden přivítali na našem hřišti A i B tým Vlastiboře. V tabulce se pohybujeme ve středu, ale právě s tímto týmem bylo nesmírně důležité vyhrát, abychom si dodali klid do dalších bojů. Tvrdých direktů jsme poslední dobou schytali opravdu hodně a na výkonu to bylo velmi patrné i tento zápas. Tentokrát nás Vlastiboř nechala trochu dýchat a my jsme se mohli vrátit ke své tradiční hře plné přihrávek a kombinací. Bohužel zůstalo jen u přání. Od začátku jsme se trápili především proto, že střed zálohy nedostatečně podporoval rozehrávku stoperů a měl velké procento zkažených přihrávek. To se muselo logicky odrazit na výkonu celého týmu. Naprosto se vytratila lehkost místo kreativity došlo k velkému zpomalení hry díky zdlouhavosti naší kombinace. I když jsme měli celý první poločas optickou převahu Vlastiboř nás také několikrát pozlobila. Stav 0:0 pro nás nic neřešil. Druhý poločas se náš výkon o trošku zlepšil, ale bohužel stále to bylo spíše o individualitách než o týmové souhře. Dařilo se nám alespoň držet Vlastiboř na distanc od naší branky, více jsme drželi balón a doufali, že se míč do té brány už nějak dotlačí. Nakonec ano, po sérii standartek jsme 1 využili k velmi chytrému signálu. Byla to však spíše taková labutí píseň. Dál jsme se v zápase trápili a mohli jsme být rádi, že jsme nakonec těsnou výhru uhájili. Tým je absolutně bez sebevědomí, především střed zálohy, kde se vytratila jistota a kreativita. Co mne však mrzí ještě více je momentální atmosféra, kdy na sebe na hřišti neustále něco pokřikujeme a někteří fanoušci nás také nešetří. Každý chce hrát nejlépe jak umíme a pomoci týmu. Protože tým nefunguje, hrají individuality pod svoje možnosti. Musíme se tedy na příští zápas především povzbudit.