18. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Vlkov 2:1

18. mistrovské utkání: 19.5.2013 od 14:00h hřiště Pojbuky
B:38., 39. M. Křepelka - 78. Elleder z pen.,
Rozhodčí: Semrád
Diváci: 60
Pachta - Filip, Rathouský, Jíša, Šenigl (31. Novotný) - Grof, Papež, Mikšík, Šedivý - Křepelka M. (81. Křepelka V.), Zich

Po ztrátě bylo opět nutné zapnout, abychom se udrželi v kontaktu s horní půlkou tabulky. Co čert nechtěl okolnosti byly proti nám. Náš tým pronásledují zranění a tento zápas tím byl očividně poznamenán. Kromě toho, že nám chyběl David Buřičů, odehrál Ondřej Mikšík utkání se sebezapřením, kdy mu způsobil protihráč v minulém zápase nehezký výron. Střed zálohy tedy nemohl plnohodnotně fungovat. S přihlédnutím na slušnou kvalitu soupeře bylo vše ještě o něco stížené. Dnes byl čas ukázat týmovou soudržnost a jsem rád, že jí opravdu máme. Celý zápas byl soupeř fotbalovější, my jsme však nedali kůži lacino a vložili jsme do vínku o to více bojovnosti. Celý první poločas nás soupeř mírně přehrával, ale klidovou kombinací od stopera přes střed zálohy jsem se snažili nedat protivníkovi možnost dostat se do vyšších obrátek. Když se zdálo, že se v prvním poločase rozejdem smírně 0:0, přišly na řadu brilantní okamžiky Michala Křepelky. Obě akce, které si vytvořil téměř z ničeho, byly pro diváky velmi pohledné, a pro nás znamenaly pohodlné vedení 2:0. Co však opět nenahrálo do našich karet bylo další zranění našeho stěžejního beka Davida Šenigla. Druhý poločas již z naší strany nebyl dobrý. Střed zálohy hrál prakticky bez jednoho hráče a nic na tom nezměnil ani srdnatý boj Novotného. Čekali jsme, co si vytvoří soupeř. Pochvalu však zaslouží naše obranná čtveřice, která skvěle utěsňovala veškeré prostory vhodné pro střelbu či přihrávku. Jak se čas nachyloval, i soupeřovo tempo postupem opadávalo. Bohužel však chyba v postupné rozehrávce dala protivníkovi možnost podniknutí rychlého brejku, při kterém rozhodčí odpískal pokutový kop (nutno podotknout, že vymyšlený). Penalta byla proměněna a čekali nás perné minuty. Protivník měl několik náznaků šancí, ale do tutovky se již nedostal a my jsme mohli slavit 3 body. Někdo by mohl namítat, že jsme si dnes vítězství nezasloužili, ale vzhledem k problémům se sestavou myslím, že tým za současných okolností podal dobrý výkon. Pochválit musím skvělou stoperskou dvojci, Jirku Filipa, Michala Křepelku a bojovnost Novotného, který přišel v průběhu zápasu. Gólman opět zachytal výborně, ale na jeho výkony jsme tuto sezónu již zvyklý. Pouze bych si dovolil pokárat některé naše diváky, kteří si rozhodně označení  "fanoušci" nezaslouží. Naše mužstvo nepodalo oslnivý výkon, ale 3 body jsou doma. Doufejme, že se do příštího utkání dá tým zdravotně dopořádku.