18. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Želeč "B" 1:5

22.05.2017 09:41

24.5.2017

18. mistrovské utkání: 21.5.2017 od 15:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Sokol Želeč "B" 1:5 (1:3)
B: 37. Šedivý - 4. Šindelář, 28.,81.,88. Bosnyak, 34. Pavelka J.
Rozhodčí: Fiala P.
Novotný II - Papež, Rathouský (62. Bočan), Melichar, Zich - Šedivý, Novotný, Mikšík, Michalanský - Křepelka M., Grof

Domácí mistrovský zápas sliboval dobrý fotbal. Soupeř se snaží hrát, což nám vyhovuje. První poločas jsme nastoupili trošku zakřiknutě po minulém nezáživném utkání v Ratibořských horách. Hosté nasadili vysoké tempo, velmi dobře kombinovali a my jsme se většinu času bránili. Jelikož bylo velké horko, běhat bez míče nebylo nic jednoduchého, takže pokud jsme získali balón, neměli mnoho sil doplňovat účtočnou snahu. Hosté si vytvořili několik šancí z toho 3 proměnili. My jsme však také nazaháleli a i když bylo šancí poskrovnu, podařilo se nám alespoň v prvním poločase snížit. Hosté se v druhém poločase rozhodli zodpovědně bránit a zatáhli se. To byla však voda na náš mlýn, na hřišti najednou existovalo pouze jedno mužstvo a začali jsme počítat šance. Vystřelili jsme několik nebezpečných projektilů, vytvořili množství ošemetných situací ve vápně soupeře a podařilo se nám 3x nastřelit brankovou konstrukci. Nejen to, měli jsme kopat jasný pokutový kop, který bohužel jinak výborně pískající rozhodčí přehlédl. Stále jsme se tlačili před bránu a protivník se dostával za půlku jen sporadicky. Bohužel, jak už to bývá prokázal výbornou efektivitu a ke konci zápasu z brejku 2x skóroval, což rozhodlo o výsledku. Krásný zápas, který se divákům líbil. Na výsledku se projevila žalostná efektivita a také fakt, že již vlastně nemáme o co hrát, takže se alespoň snažíme pobavit fotbalem publikum, což se nám určitě podařilo.