18. kolo SK ZD Pojbuky - TJ Malšice,,B" 7:0

18. mistrovské utkání: 23.5.2010 od 16:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - TJ Malšice,,B"  7:0(3:0)
B: 5.,64.,75. Křepelka M., 37.,42. Procházka, 69. Jíša z pen., 73. Mikšík
Rozhodčí: Novotný J.
Diváci: 70
Pachta - Makovec P., Jíša, Volf F., Šenigl - Zich, Říha Milan(64. Novotný), Mikšík, Volf J.(70. Křepelka V.) - Křepelka M., Procházka

Domácí byli lepším týmem a zaslouženě se radovali z výhry. Domácí se opět dočkali brzkého gólu stejně jako v utkání s Bechyní před 14 dny. V 5. minutě vybojoval míč ve skrumáži míč M. Křepelka a střelou do protipohybu brankaře otevřel skore - 1:0! Domácí soupeře jasně přehrávali a hosté se dostali jen sporadicky k Pachtově brance. Domácí mohli vyrážet do rychlých protiútoků, ale vždy je zastavila nepřesná přihrávka. V 28. minutě měl blízko k brance Procházka, ale brankář hostí ho skvěle vychytal. V 32. minutě předvedl pěknou individuální akci Zich, ale jeho střela byla zblokována. V 37. minutě vybídl F. Volf ke skorování M. Křepelku, ten obešel i brankaře a přihrál míč Procházkovi, který napálil míč pod břevno - 2:0! V 42. minutě se situace opakovala. M.Křepelka si počkal na Procházkovo zaběhnutí a pak mu poslal míč do uličky a Procházka se štěstím protlačil míč do branky - 3:0! Do kabin se šlo za stavu 3:0 pro domácí. Hosté do 2. půle vyměnili brankaře, neboť první brankář si obnovil zranění. V 50. minutě kopal trestný kop Jíša. Míč poslal na branku, kde ho před brankařem tečoval Šenigl, míč se dostal až k M. Křepelkovi, který poslal míč do branky, ale rozhodčí gól neuznal, protože si nebyl jistý zda míč přešel brankovou čáru a tak hra pokračovala. Nejhezčí akce zápasu přišla v 64. minutě. Pachta vyhodil míč na Zicha, ten udělal s míčem pár rychlých kroků a přihrál Procházkovi do běhu. Ten z první našel M. Křepelku, který střelou taktéž z první překonal brankaře hostí počtvrté - 4:0! Domácí byli dál při chuti a ke střele se dostal i netradiční střelec Makovec. V 69. minutě to byl práve Petr Makovec, který posílal míč na M. Křepelku. Ten byl však v pokutovém území faulován a následoval pokutový kop - ten s velkým přehledem proměnil Jíša - 5:0! V 73. minutě přišel na řadu kuriózní gól, kdy Mikšíkův centr skončil i kupodivu samotného hráče v brance - 6:0! Hosté mohli zaznamenat alespoň čestnou branku v 74. minutě, kdyz po rozehraném rohu na krátko předvedl nádhernou střelu hostující utocník, ale fantastickou robinzonádu vytáhl Pachta a míč směřující do šibenice vyrazil nad branku. V 75. minutě našel Novotný krásným centrem M. Křepelku, který postupoval sám na brankare a chladnokrevně poslal míč do branky - 7:0! Hosté už potom odpadli a domácí procházeli jejich obranou jako nůž máslem. Své šance ale nedokázali využít M. Křepelka, V. Křepelka, Procházka, Míkšík, ani Zich. V 88. minutě uvolnil vtipně patičkou V . Křepelka Procházku, jehož následná střela mířila jen do tyče. Domácí tak v důležitém záchranářském souboji získali důležité 3 body.