19. kolo SK ZD Pojbuky - Olympie Měšice 2:0

25.05.2015 12:07

24.5.2015

19. mistrovské utkání: 24.5.2015 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Olympie Měšice 2:0(2:0)
B: 33. Zich, 40. M. Křepelka
Rozhodčí: Fiala P.
Pachta - Papež (46. Filip), Šenigl, Rathouský, Dvořáček (46. Grof) - Melichar, Mikšík, Novotný I , Zich - M.Křepelka, Bočan

Další zápas z kategorie lehčích nás čekal proti soupeři z Měšic. Protivník přijel pouze v 10 hráčích, jak už to ale bývá, není takový mač o nic lehčí. Podmínky byly ideální a okamžitě jsme se do soupeře zakousli. Velmi dobře a rychle jsme kombinovali, a snažili se hru roztahovat do stran, protože Měšičtí zahustili střed pole před svým vápnem a urputně bránili. To byl však hlavní problém, protože ve vápně se nám nedostávalo prostoru ke klidnému zakončení. Často jsme se snažili soupeře vytáhnout z hlubokého bloku, ale ten se držel svojí taktiky. Proto jsme se dostávali především ke střelám z dálky. Tato disciplína nám však už dlouhodobě dělá problémy. Jelikož se nám poslední dobou nedostává sebevědomí, podle toho i střelba vypadá. Naštěstí naše hra v poli byla velmi dobrá a dostali jsme se i do šancí ve vápně, které jsme využili. První poločas skončil 2 nula a o osudu utkání bylo téměř rozhodnuto. Do druhého jsme nastoupili podobně a jednalo se pouze o zoufalou snahu jakýmkoliv způsobem stéci branku soupeře. Ten se dostával za půlku jen sporadicky. Vytvořili jsme si ještě mnoho střeleckých příležitostí vně vápna, které končili opakovaně nezdarem. Snažili jsme se posílat z křídel míče, které byly o mnoho nebezpečnější, ale gól již nepadl. Protivník zápas nakonec kvůli zranění dokončil v 9 hráčích. Zápas byl těžký především psychicky, tlak ze strany publika nám svazoval nohy. Potřebujeme nabrat sebevědomí, ale tři body byly naprosto zasloužené.