19. kolo TJ Březnice "B" - SK ZD Pojbuky 5:7

19. mistrovské ání: 26.5.2013 od 15:00h hřiště Sudoměřice u Bechyně
TJ Březnice "B" - SK ZD POJBUKY 5:7(1:5)
B:28.,51. Božovský, 56.Dušek, 60. Kamarád, 68. Pospěch - 12.,48. Novotný, 25.,75. Šedivý, 30.,36. Jíša, 40. M. Křepelka
Rozhodčí: Třešňák
Diváci: 20
Pachta - Filip, Rathouský, Jíša, Grof (71. Říha) - Papež, Mikšík, Novotný, Šedivý - Křepelka M., Zich

Ač nás čekal zápas s týmem na chvostu tabulky, nebylo radno nic podceňovat. Navíc soupeř měl v poslední době několik kvalitních výsledků. Jelikož byl trávník silně podmáčený, zněl pokyn trenérů jasně, zjednodušit a zrychlit kombinaci. Výhodou bylo, že byl povrch velice měkký, takže odskok balónu se choval téměř standardním způsobem. Co jsme si předsevzali, to se také stalo. Soupeř byl schopen docela slušně kombinovat, ale my jsme ho napadáním nutili k chybám. To se začalo odrážet i v gólových vyústěních. Naše kombinace byly pouze na několik doteků a tím jsme se rychle dostávali až před bránu soupeře. Ozdobou byla akce, kdy náš stoper (kterému dnes opravdu lepilo) získal míč na polovině hřiště, a po pár krocích napálil svojí střelu z 35 metrů přímo k tyči soupeřovi svatyně. První poločas skončil stavem 5:1 a nic nenasvědčovalo nějakým komplikacích. Jenže to bychom nebyli my, kdyby nedošlo na klasické uspokojení. Od začátku druhého poločasu jsme přestali běhat, aktivní napadání bylo tatam, a soudržnost týmu se rozplynula v soupeřově odhodlání zápas otočit. Skóre se nepříjemně blýžilo překvapivému naplnění. Trenéři nevěřili vlastním očím. Na klidu jim nepřidalo ani naše trestuhodné zahození minimálně tří tutovek, kdy před našimi hráči vzývala prázdná svatyně. Soupeř byl sice stále nebezpečný, ale na těžkém terénu rychle ubývaly síly. Naštěstí jsme dokázali zlomit jeho odpor dalším gólem, který definitivně určil konečný výsledek. Co k tomu říci. Soupeřova kvalita sice nebyla na nejvyšší úrovni, ale svojí výkonem se zahanbit nenechal. Pokárání zaslouží všichni hráči za přenechání iniciativy protivníka ve druhém poločase. Co je však nejdůležitější, tyto tři body můžou hrát v konečném zúčtování významnou roli. Nezapomínejme, že jsme dnes postrádali 3 hráče stabilní základní sestavy a to muselo naší hru určitě poznamenat. Již dnes se však můžeme těšit na derby na domácím hřišti s Mladou Vožice, kde se předpokládám, bude opravdu jiskřit.