2. kolo SK Větrovy "B" - SK ZD Pojbuky 3:1

18.10.2014 13:08

20.10.2014

2. mistrovské utkání: 17.10.2014 od 15:30h hřiště Větrovy
SK Větrovy "B" - SK ZD POJBUKY  3:1(1:1)
B: 26. Flachs, 47. Klejna P., 90. Zatloukal - 42. Rathouský z pen.
Rozhodčí: Hanzal
Pachta - Papež, Rathouský, Šenigl, Dvořáček (61. L. Novotný II) - Filip, Melichar, Mik
šík, Grof -  M. Křepelka, Bočan

Odložený zápas proti Větrovům se hrál v netradičním pátečním termínu. Proto jsme se sešli v omezeném počtu. Deštové přeháňky neustávaly, takže hřiště bylo ve velmi špatném stavu. Místy by se mohly konat bahenní lázně. Větrovy doma tradičně silné prošpikovali svůj tým několika hráči z A týmu, což bylo na jeho výkonu silně cítit. My jsme se však nechtěli dát lacino. Soupeř sice držel balón, ale naši hráči dali do zápasu větší srdce a bojovnost. Náš obranný val byl schopen kvalitně zachytávat veškeré míče za obranu s přispěním zlého terénu. Většinu času se míč pohyboval ve středu pole, kde jsme byli Větrovským poměrně vyrovnaným soupeřem. Objevovaly se chyby v rozehrávce, to však často bylo zapříčiněno právě nekvalitním terénem. Soupeř se místy dokázal propracovat až do našeho vápna, kde bylo k vidění několik závarů. Náš důraz však všechny nebezpečné situace odvrátil. Větrovy dokázali však vsítit úvodní branku, naštěstí naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, což bylo velmi důležité. Těžký terén bral spoustu sil a jelikož jsme často běhali bez balónu, báli jsme se, abychom v zápase fyzicky neodpadli. Naštěstí byla obava lichá. I když jsme na začátku první půle na chvíli vypadli z role, stále jsme bojovali o bodový zisk. Z ojedinělé akce protivníka padl ale přecejen druhý gól. Nechtěli jsme se vzdát a začali soupeře přehrávat. Vše umocnilo střídání "Áčkařů" Větrov. Drželi jsme balón a dostávali se na dostřel branky. Šance na vyrovnání určitě byly, ale zůstalo jen u přání. Dokonce zápasu jsme se rvali, ale snaha byla marná. Otevřeli jsme obranu a na závěr z jasné offsidové pozice utíkal větrovský útočník sám na gólmana a šanci proměnil. Možná jsme si zasloužili lepší výsledek než 3:1, ale musíme respektovat kvalitu soupeře. Náš výkon byl vzhledem k okolnostem kvalitní a musíme všechny hráče pochválit.