2. kolo SK Větrovy "B" - SK ZD Pojbuky 4:0

2. mistrovské utkání: 29.8.2015 od 17:00h hřiště Větrovy
B: 14. Dvořák, 72. Zatloukal, 77. Chládek, 83. Pfeifer
Rozhodčí: Císař
Diváci: 60
Novotný II - Papež, Melichar, Rathouský, Dvořáček  - Grof, Novotný I, Mikšík, Filip - Zich, Chamra

Zavítali jsme na hřiště Větrova, kde je zápas vždy velmi těžký. Soupeř dlouhodobě ukazuje v 3. třídě vysokou výkonnost a bylo na nás, zda můžeme předvést výkon na hranici možností. Naše sestava byla poměrně poslepovaná, ale semkli jsme se. Střed hřiště byl minovým polem. Každý kontakt s míčem byl nevyzpytatelný, protože terén byl tvrdý a zároveň pokropený. Raději jsme tedy zvolili taktiku nakopávaných míčů. Protivník se snažil kombinovat od obrany, ale většinu balónů jsme sbírali při odskocích na středovém kruhu. Po čtvrthodině jsme inkasovali 1. gól a byla otázka jak se s tím vyrovnáme. Paradoxně nám vlil více krve do žil, běhali jsme intenzivněji, vyhrávali souboje při výkopech, a následné kombinace měli kvalitu a rychlost. Nelze však opomíjet protivníka, který má skvěle složený tým a hraje velmi chytře, tudíž znamenali stále riziko pro naší obranu. První poločas skončil a všichni hráči cítili šanci. Od začátku 2. poločasu bylo vidět naše odhodlání, vytvářeli jsme si spíše pološance, ale s trochou štěstí bychom byli schopni určitě vyrovnat. I přes naší enormní snahu si nakonec Větrovy chytře počkali na míč za obranu, který zápas zlomil. Stav 2:0 nám vzal všechen vítr z plachet a protivník si zápas pouze užíval. Přidali další góly a šance, které zůstaly nevyužity. Stav 4:0 sice zcela nevypovídá o průběhu hry, ale je zasloužený. I když naše hra již má znaky koncepce, zabíjí nás to podstatné. Jsme extrémně neefektivní ve vápně. Mnohokrát řešíme individuální výkony a ne týmové. Šáhněme si všichni do svědomí. Jakmile budeme myslet na výhry a nebudeme se bát individuálních hodnocení, naše hra dostane dobrý impuls.