2. kolo SK ZD Pojbuky - Spartak Choustník 2:5

2. mistrovské utkání: 2.9.2011 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Spartak Choustník 2:5(0:1)
B: 50. Zich, 77. Mikšík z pen.
Rozhodčí: Fiala P.
Diváci: 70
Pachta - Filip, Volf F., Rathouský, Šenigl - Šedivý, Mikšík, Říha, Novotný - Křepelka M., Zich

Při opravné premiéře na našem hřišti jsme bohužel opět neuspěli. Kvalita soupeře nebyla nijak oslnivá, ale disponoval několika individualitami, které v podstatě rozhodly zápas. První poločas se z naší strany nesl v duchu nepřesností, týmová hra a součinnost byla na žalostné úrovni. Všechny akce končily už v zárodku, naše rozehrávka nebyla ideální a soupeř si velmi chytře na tato zaváhání počkal. Jedno z nich také využil, takže se šlo do kabin za stavu 1:0 pro hosty. V šatně se strhla menší bouřka, která vycházela především od hráčů. Začátek druhého poločasu tomu také napovídal. Stejně jako minulý zápas se zpřesnila kombinace a hra začala splňovat určité parametry. Není tedy divu, že jsme po pár minutách druhé půle otevřeli náš brankový účet. Kéž by se nejednalo pouze o „labutí píseň“. V dalším průběhu jsme se snažili hrát svojí hru, drželi balón na svých kopačkách, jenže soupeř chodil do smrtonosných brejků. Trest nás neminul a po několika minutách jsme prohrávali o dvě branky. Z týmu se naprosto vytratila víra ve schopnost obrátit výsledek. Sice jsme dokázali snížit, ale náš bezkrevný výkon dovolil soupeři přidat ještě další dvě branky a bylo po zápase. Pozitiv v tomto utkání bude zákonitě poskrovnu. Náš tým opět ukázal několik pěkných kombinačních akcí a je vidět, že je v něm alespoň hrstka kvalitních fotbalistů. Bohužel to nestačí. Děláme příliš nevynucených chyb, hra postrádá kontinualitu a nebojím se říci, že někteří hráči, ač to nemusí být očividné, znamenají pro týmovou součinnost totální destrukci. Ba co hůř, postrádáme morální vlastnosti, které jsou vždy potřeba k úspěchu ve velké míře. Velmi často se vzdáváme, na hřišti není cítit téměř žádná energie ani vůle se prát o výsledek. V kabině chybí opravdové osobnosti! Občas vyhrajeme, ale vyhrávat budeme takto skutečně těžko. Na tento výkon neexistuje omluva a je potřeba aby se všichni hráči i vedení sešli a vyložili karty na stůl. Několik let se neustále opakují ty samé neduhy a je potřeba s tím něco udělat!