2. kolo Sokol Mladá Vožice "B" - SK ZD Pojbuky 1:3

2. mistrovské utkání: 31.8.2013 od 17:00h hřiště Mladá Vožice
Sokol Mladá Vožice "B" - SK ZD POJBUKY 1:3(1:1)
B:14. Hruška - 26. M. Křepelka, 57. Jíša, 63. Zich
Rozhodčí: Dvořák
Diváci: 90

Pachta - Filip (46. Papež), Rathouský, Jíša, Dvořáček - Zich, Mikšík, Melichar, Šedivý (71. Grof) - Křepelka M. (79. Křepelka V.), Černý

V dalsím utkání jsme zavítali na hřiště našeho rivala z Mladé Vožice. Domácí byli oslabeni o pendly, kteří museli jet s A týmem do Opařan a tak se hostům naskytla šance na bodový zisk. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, nicméně domácí měli územní převahu. Ve 14. minutě se domácí dostaly do vedení zasluhou Hrušky, který postrestal chybu Rathouského - 0:1! V 16. minutě mohli domácí obdskočit na 2brankový rozdíl ale hlavičku domácího Hrušky stačil Pachta vyrazit na roh. V 18. minutě mohlo být vyrovnáno, ale M. Křepelka řešil slibnou situaci sobecky místo nahrávky na volné spoluhráče. V 26. minutě se již přeci jen hosté mohli radovat. Dvořáček vyslal krásnou ulici mezi obránce kam si naběhl M. Křepelka a tváří tvář brankaři se nemýlil - 1:1! V 32. minutě přišel pro domácí asi zlomový okamžik, když byl po druhé žluté kartě za faul na brankaře vyloučen domácí Hruška. V 45. minutě se do dobré šance dostal Černý, ale brankář domácích byl pozorný a tak oba týmy šly do kabin za stavu 1:1! V druhé půli už na hřišti kralovali hosté a domácí hrozily pouze z brejků. V 48. minutě mohl hosty poslat do vedení Dvořáček po Zichově rohu, ale míč poslal těsně vedle branky. V 57. minutě už se ale hosté mohli radovat, když po standartní situaci nevyšel domácím ofsajd systém a za jejich obránci se objevil sám Jíša, který poslal Zichův centr k tyči domácí branky - 1:2! Domácí mohli inkasovat další branku o 3 minuty později, ale Jíšova střela jen těsně nad brankou. V 63. minutě vybojval míč Zich, přešel přes 2 obránce a poslal míč pod sebe na úplně volného M. Křepelku, jenž trefil pouze domácího obránce který stál na brankové čáře, míč se však odrazil k Zichovi, který střelou z otočky propál vše co mu stálo v cestě - 1:3! V 69. minutě mohlo být pro domácí ještě hůř když se před brankařem objevil Šedivý, ale jeho střela skončila na tyči a s následnou dorážkou už si domácí brankář poradil. Domácí zahrozily v 74. minutě, když domácí kapitán Michal Kříženecký kopal přímý volný kop z nebezpečné vzdálenosti, ale Pachta si s jeho střelou poradil. V 76. minutě mohl 4. branku přidat Černý po centru z levé strany, ale jeho rybička šla vedle branky. V 79. minutě se na levé straně uvolnil Grof a poslal míč na hranici velkého vápna, kde byl M. Křepelka, ale jeho prudkou střelu stačil domácí brankář vyrazit.  V závěru utkání hosté kontrolovali hru. V 90. minutě byl k vidění hezký fotbalový moment, když hostující Melichar zasekl míč před domácím obráncem a z 20 m se snažil přelobovat domácího brankaře, který však stihl konečky prstů vytesnit míč směřující do šibenice na rohový kop. Rozhodčí chvíli poté ukončil zápas a hosté se tak mohli radovat ze zaslouženého vítězství. Výhru poté oslavily i s Pojbuckými fanoušky, kterých do Mladé Vožice dorazila početná skupinka.