20.kolo OLYMP Tábor - SK ZD Pojbuky 2:3

02.06.2014 09:04

2.6.2014

20. mistrovské utkání: 1.6.2014 od 17:00h stadion Míru
OLYMP Tábor - SK ZD POJBUKY 2:3 (2:1)
B: 7. Vašut, 32. Štrurc - 21. Buřič, 72. M. Křepelka, 78.Černý
Rozhodčí: Jůza
Pachta - Zich, Rathouský, Šenigl, Dvořáček (81. Filip) - Grof (63. Papež), Mikšík, Buřič, Melichar - Křepelka M., Černý

Na zápas o velmi důležité body jsme přijeli v podivném rozpoložení. Odhodlání a dobrá nálada ze začátku sezóny je pryč a v týmu je cítit napětí. Zápas začal nervózně, hráli jsme pod svoje možnosti, málo se nabízeli a běhali. Soupeř na tom není tak fotbalově špatně jak napovídá tabulka. Chytře si zalezl a čekal na brejkové situace. V těchto situacích byl velmi nebezpečný, do útoku prokázal vysoký důraz a skvělý driblink s míčem. Sice chyběla finální přihrávka, ale měli jsme se co ohánět. Logicky jsme také z jedné takové situace inkasovali a to nás zdravě nakoplo. Rázem se výkon zlepšil a podařilo se nám vyrovnat. Naneštěstí jsme záhy opět inkasovali z protiútoku. Přijeli jsme pro výhru a museli tedy přidat. Bylo to však obtížné, soupeř hrál o deseti a tak ještě více zalezl na svojí polovinu. Jak už to tak bývá, hrát proti oslabenému soupeři je někdy těžší než se zdá. Nebylo kudy vést útoky, protože obranný blok byl zatažený a nemohli jsme si protivníka vytáhnout dále od jeho brány. Logicky pak nebývá dostatek prostoru pro náběhy a kombinaci. Těžko jsme se dostávali do tempa navíc s přihlédnutím k faktu, že každý míč za autovou čárou znamenal dlouhé prodlevy. Nakonec se nám však soustavným tlakem podařilo vsítit druhý gól a následné šťastné podklouznutí gólmana domácích znamenalo naše vedení. V tu chvíli jsme se opět s prominutím po... a nechali domácí hrát. K žádnému vyloženému ohrožení brány se však již nedostali a mohli jsme slavit důležitou výhru. No slavit... V týmu je momentálně tolik negativní energie, že o tom nemůže být ani řeč. Chybí nám sebevědomí, na hřišti i mimo něj se spíše hádáme, místo toho, abychom se podporovali. Máme navíc, ale fotbal si nyní vůbec neužíváme. Je překvapivé jak moc je tým psychický labilní, ač se na začátku sezóny zdálo, že kráčíme správným směrem. Mentalita týmu potřebujeme okysličit novou krví.