20. kolo Sokol Mladá Vožice "B" - SK ZD Pojbuky 4:0

20. mistrovské utkání: 31.5.2015 od 17:00h hřiště Mladá Vice
Sokol Mladá Vožice "B" - SK ZD POJBUKY 4:0(2:0)
B: 9. Kuchař, 17. Vávra, 60., 90. Šoukal
Rozhodčí: Slaba
Diváci: 150
Pachta - Papež, Rathouský, Grof, Dvořáček - Zich, Mikšík, Novotný I, Filip - Křepelka M., Bočan

Derby s Vožicí jsme už dlouho všichni toužebně očekávali. Bohužel jsme se sešli pouze v 11, takže jsme nemohli hrát v nejsilnějším složení. Soupeř měl na druhé straně silnou sestavu s několika pendly z áčka. Bylo horké počasí, takže se dal očekávat náročný zápas. Utkání začalo opatrně, obě mužstva se snažila o kombinační fotbal. Domácí však pracovali lépe po ztrátě míče. Snažili se rychle přistupovat k našim hráčům a logicky jsme se dopouštěli chyb. Ty dokázala Vožice také efektivně zužitkovat a po prvním poločase jsme odcházeli do kabin za stavu 2:0. Jelikož jsme neměli co ztratit, vrhli jsme se do druhé půle ještě o něco aktivněji, lépekontrolovali balón a pokušeli se o rychlé kombinace, které byly místy velice pohledné. Vytvořili jsme si nějaké šance a pološance, které bohužel nebyly využity. Proto přišel logicky trest, domácí vstřelili 3 branku, což téměř zlomilo náš odpor. Tomu pomohlo i počasí, které oběma týmům ubýralo mnoho sil. Vožice přebrala otěže zápasu vytvořili si ještě několik šancí a jednu z nich také využili. Mladá Vožice byla lepším týmem a vyhrála zaslouženě. Nemohu se ale zbavit dojmu, že byla porazitelná. Náš tým však není v dobré formě a to se odráží jak na individuálních výkonech, tak v týmovém pojetí. V tabulce již není o co hrát, je potřeba soutěž se ctí dohrát a posunout na podzim naší hru o level výše, protože neustále přešlapujeme na místě. Hráčský potenciál máme, ale potřebujeme zapracovat na jeho využití.