21. kolo Dynamo Roudná - SK ZD Pojbuky 0:1

21. mistrovské utkání: 13.6.2010 od 15:30h hřiště Roudná
B: 63. Jíša z pen.
Rozhodčí: Kluzák st.
Diváci: 30
Pachta - Makovec P.( 86. Křepelka V.), Jíša, Melichar, Volf F. - Zich, Říha, Mikšík, Šedivý - Křepelka M., Procházka

Hosté byli po celé utkání lepším týmem a zaslouženě se radovali z vítězství. Hosté mohli jít do vedení již ve 4. minutě kdy se po vybídnutí od Volfa řítil na domácího golmana sám M. Křepelka, ale jeho střela skončila jen těsně vedle levé tyče. V rozmezí 10. - 17. minuty zahodil M.Křepelka další šance volající po gólu. A tak mohlo udeřit na druhé straně. Domácí rychle rozehráli autové vhazovaní domácí hráč utekl po lajně, zbavil se Melichara a prihrával pred branku na spoluhrace, ale nastestí Makovec celou situaci zachranil odkopem od branky. V 29. minutě mohli jít do vedení hosté. Brankář domácích vykopl míč přesně na nohu Jíšy a ten mu vrátil míč zpět na branku, bohužel střela skončila vedle branky. V 33. minutě pápil nebezpečně Procházka, ale jeho střela šla vedle. V 35. minutě opět pálil hlavní palič dne M. Křepelka, ale domácí brankár vytáhl skvelý zákrok a vyrazil strelu na roh. Z následného rohu byl blízko brance Volf, ale míč netrefil ideálně. Do poločasu měl ještě šanci skorovat Mikšík, ale hostům nebylo přáno. Na začátku 2. půle kopal Jíša volný přímý kop. Jeho centr proletěl celým vápnem až na úplně volného Volfa, ale jeho hlavička šla jen těsně vedle. Domácí měli opět jen ojedinělé šance a Pachta se tak v brance nudil. V 56. minutě vybídl Mikšík ke skórování M. Křepelku, ale toho fauloval brankar domácích na hranici pokutového území. Následoval přímý volný kop, který rozehrál Zich, ale trefil pouze zeď. V 63. minutě přišel rozhodující moment celého zápasu. Zich vyslal na zteč domácí branky Procházku, toho fauloval v pokutovém území domácí hráč a kopala se penalta ve prospěch Pojbuk. Tu s přehlede, proměnil Lukáš Jíša a hosté se ujali vedení 1:0! Domácí byli nejblíže brance v 78. minutě kdy se na Pachtu řítil sám domácí útočník, ale naposlední chvili se stihly vrátil Melichar, Jíša a Volf a Pachtovou pomocí zabránili brance. V 81. minutě předvedl krásnou individuální akci Procházka, kdy se zbavil obránce a jeho střela levačkou skončila na levé tyči domácí branky. Domácí poté vrhli všechny síly do útoku a hosté vyráželi do brejkových situací. V 87. minutě mohli hosté definitivně stvrdit své vítězství, kdy postupovali 4 na 1 obránce, ale Šedivý sám tváří v tvář trefil pouze brankaře domácích. Domácí poté podnikly rychlý brejk, který obrana hostí se štěstím odvrátila na roh. Hosté roh ubránili a rozhodčí poté zápas ukončil. Pojbuky si tak připsaly velmi důležité 3 body.