22. kolo SK ZD Pojbuky - FC Oldřichov 4:2

04.04.2016 21:13

4.4.2016

22. mistrovské utkání: 3.4.2016 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - FC Oldřichov 4:2(3:1)
B: 16. Zich, 28. M. Křepelka, 45. Novotný II(pen.), 85. Bočan - 40.,53.(pen.) Zeman
Rozhodčí: Prchlík
Novotný II - Papež (46. Buřič Da.), Šenigl, Rathouský, Dvořáček  - Zich (90. Filip), Novotný I, Mikšík. Šedivý (46. Melichar) - M.Křepelka (79. Bočan), Grof (68. Zamrzla)

Prvním ostrým testem pro nás měl být tým Oldřichov. Oba celky se sešli ve slušném počtu a natěšeni k prvnímu jarnímu utkání. I když příprava nebyla podle našich představ, bylo potřeba vše hodit za hlavu a zakousnout se do protivníka. Začátek utkání se odehrál v klasickém trendu, kdy držíme balón a snažíme se potstupným útokem stéci branku soupeře. Byli jsme trochu nervózní nutností vyhry v domácím prostředí, přesto jsme slušně kombinovali a dostávali se do zakončení. Oldřichov ovšem nebyl odevzdaným soupeřem a především jeho rychlý a šikovní útočníci dělali naší obraně velké starosti. Nicméně my jsme na začátku efektivně využili brankové příležistosti a i když Oldřichov snížil, šli jsme do kabin s dvougólovým náskokem. Začátek druhého poločasu byl poněkud neurovnaný a hra se odehrávala předvším ve středu pole, nicméně naše chyba a následná nedovolená hra v pokutovém území znamenala penaltu, kterou Oldřichov proměnil. To nás samozřejmě znervóznilo ještě více a soupeřovi narostla křídla. Několikrát nebezpečně zahrozil a my se štěstím naší svatyni uhájili. Znovu jsme se nadechli a z jedné z nebezpečných situací před koncem zápasu nakonec rozhodli. První zápas není nikdy jednoduchý, očekávání byla velká, ale hlavně 3 body se počítají.