22. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Vlkov 1:3

16.06.2014 09:05

16.6.2014

22. mistrovské utkání: 14.6.2014 od 15:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Sokol Vlkov 1:3 (0:1)
B: 86. Zich - 9. Novotný, 70.Svoboda, 82. Elleder
Rozhodčí: Hanzal
Pachta - Papež, Rathouský, Šenigl, Dvořáček (46. Grof) - Zich, Mikšík, Buřič, Melichar - Křepelka M. (70. Filip), Černý

Poslední jarní zápas k nám zavítala televize Prima i se slovutným Františkem Strakou. Navíc se konal sraz pojbuckých rodáků, takže se jednalo o opravdu kulturní odpoledne. Tolik podnětů k rozptýlení dávalo předzvěst, že soustředění na zápas půjde stranou. Ale reflektory kamer každého z nás namotivovali k podání maximálního výkonu. Soupeř hrál o postup na dálku s Chýnovem a uchýlil se ke konzervativní taktice hlavně neinkasovat. Hned od začátku jsme se tedy do Vlkova zakousli. Dařilo se nám kombinovat, napadat, maximálně se nabízet a uvolňovat se do volných prostorů. Vlkov nevěrný svému jménu se spíše vtělil do role ovečky. Žel bohu evergreen letošní sezóny zranitelnost při brejcích soupeře se okamžitě přihlásila na scénu. Křižný balón před vápnem soupeře byl výpíchnut, a do naší vyběhnuvší obrany směr útok, protivník zasadil rychlý úder s gólovým vyústěním. No nic, kamery nás stále zabíraly, takže jsme dál makali a tým Vlkova se permanentně bránil. Až na pár mírně zavánějících situací byl neškodný a my jsme získávali jednu nebezpečnou situaci za druhou. Nebyli jsme však schopni úspěšně zakončit. Logicky trošku otupělo naše ostří, protože to se jedná naše bolest letošní sezóny. Dát gól ve chvíli, kdy to nejvíc potřebujeme. Dál a dál jsme odhodlaně zkoušeli štěstí. Naneštěstí protivník nám ukázal jak šance proměňovat a odskočil na rozdíl 3 gólů. Dokázali jsme vstřelit alespoň čestný gól. Hra byla ok, a i pan Straka měl pouze slova chvály. Kvalita je potenciálem na úrovni okresu, ale odhodlání ve vápně a gólovost našeho týmu nás táhne ke dnu. Myslím, že posílení v podobě 1-2 opravdu produktivních hráčů by otočilo kormidlo směr postup. Již se začíná něco rýsovat, takže se doufejme můžeme těšit na podzimní část sezóny....