3. kolo Dynamo Božejovice - SK ZD Pojbuky 2:0

3. mistrovské utkání: 9.9.2011 od 16:00h hřiště Božejovice
Dynamo Božejovice - SK ZD POJBUKY 2:0(0:0)
B: 54. Popelka, 72. Anděl
Rozhodčí: Jůza
Diváci: 50
Pachta - Procházka, Volf F., Rathouský, Šenigl (77. Grof) - Šedivý(64. Křepelka M.), Mikšík, Novotný, Buřič - Makovec, Zich

Po proběhlé páteční rozmluvě hráčů a vedení vyběhlo na trávník docela jiné mužstvo. Sešli jsme se v hojném počtu, takže i sestava byla velmi kvalitně poskládaná. Po taktické změně, kdy se střední záložník držel výše u útočníků se hra zjednodušila, ale také zefektivnila. Tato varianta se zdála výhodná i z hlediska nekvalitní hrací plochy, která často přerušovala snahu o rychlou a přesnou kombinaci. Celý první poločas byl náš tým aktivnější a agresivnější, takže domácí hráči ztráceli balóny ve velmi nebezpečných prostorech a díky větší podpoře zálohy směrem k útočníkům se dařilo pronikat až do vápna. Domácí ale vůbec nebyli odevzdaným soupeřem, což napovídá i postavení v tabulce, a dokázali si vytvářet nebezpečné situace. Nicméně měl náš tým vést po prvním poločase minimálně o jednu branku. Druhý poločas začal v podobném duchu jako první, s tím rozdílem, že domácí přidali na aktivitě a snažili se zvýšit důraz v osobních soubojích. Paradoxně v tu dobu jsme si vytvořili největší šanci, když náš hráč naprosto osamocen v pokutovém území nedokázal uklidit míč obstřelem k pravé tyči. Okamžitě se přihlásilo o slovo přísloví „nedáš, dostaneš“ a záhy jsme inkasovali. Jelikož bylo úmorné vedro a hráči rychle ztráceli síly, ukázalo se, že kdo vstřelí 1. gól vyhraje. Soupeř se stáhnul na vlastní polovinu, kde zachytával jakékoliv náznaky o vyrovnávací branku. Sám podnikal smrtonosné brejky, kdy se několikrát hnal v přečíslení na osamocenou obranu. Jedna taková akce se podařila domácím proměnit a to znamenalo konec našich nadějí. Hra se rozpadla na prach a my jsme se zoufale snažili dobýt branku soupeře, marně. Zápas tedy skončil naší prohrou 2:0. Kladnou stránkou věci, že jsme v plné sestavě hráli celkem kvalitní fotbal a soupeř náš výkon také pochválil. Bohužel opětovně musím zmínit, že obrovsky postrádáme gólové hráče! Nemáme téměř žádného s buldočím tahem na bránu či zabijáckým zakončením. To se týká především zálohy a útoku! Týmu chybí hladovost po gólech a je to velmi znát při veškerých standardních situacích a hlavně nábězích do vápna. Nebylo by vůbec od věci zvážit nějakou „gólovou“ posilu.