3. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Mladá Vožice "B" 5:0

3. mistrovské utkání: 6.9.2015 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Sokol Mladá Vožice "B" 5:0(4:0)
B: 13.,63. Rathouský, 18. Černý, 27. Šenigl, 44. M. Křepelka
Rozhodčí: Čmucha
Diváci: 70
Novotný II - Papež, Šenigl, Rathouský, Buřič (67.Chamra) - Melichar, Novotný I, Mikšík, Grof - M.Křepelka (63. Bočan), Černý (58. Zich)

V derby s Mladou Vožicí jsme konečně potřebovali bodovat. První dva zápasy jsme rozhodně podali fotbalový výkon, ale v prvním jsme doplatili na žalostnou koncovku, v druhém na velmi kvalitního soupeře. Vožice přijela s dobrým týmem, který umí dobře kombinovat a držet balón. My jsme ale věrni zkušenosti z posledních utkání nastoupili s jednoduchou hrou, a vytaženým presinkem až na obránce soupeře. Nezdržovali se postupnou kombinací a velmi kvalitní gólmanovi výkopy nás posouvaly blíže k brance soupeře. Všichni hráči příkladně bojovali. To se ukázalo také jaké rozdílový moment utkání. Vyhrávali jsme souboje a díky tomu také často předskakovali protihráče a ti jednoduše ztráceli míče. První poločas jsme také díky tomuto faktu podnikli několik rychlých protiútoků a konečně byli i produktivní. Chtěli jsme dát gól a byli důrazní v koncovce. Stav 4:0 byl sice uklidňující, ale byli jsme si vědomi několika takových ztracených zápasů. Vožice se sice nadechla na začátku druhého poločasu k náporu, ale série našich opětovných rychlých akcí jakoby zadusila ohýnek naděje. Po 20 minutách jsme přidali 5 gól a bylo vymalováno. Do konce zápasu to byl již spíše bezstarostný fotbal nahoru dolů s nebezpečnými akcemi na obou stranách hřiště. Krásný zápas skončil naším prvním sezóním vítězstvím. Nenechme se mýlit, Vožice byla kvalitním soupeřem, pouze naše taktika a bojovnost slavila úspěch. Doufejme že příště navážeme podobným výkonem, opustíme španělské titi kaka a naše hra bude podobně přímočará a efektivní.....