3. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Vlkov 2:3

10.09.2014 13:09

8.9.2014

3. mistrovské utkání: 7.9.2014 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Sokol Vlkov  2:3(1:0)
B: 26. Bočan, 47. Volf J. - 60., 62. Kulhánek, 75. Zeman z pen.
Rozhodčí: Skalák
Grof - Papež, Rathouský, Melichar, Dvořáček - Filip (67.
L. Novotný II) , Mikšík, Volf J., L. Novotný I - M. Křepelka, Bočan

Na naše hřiště zavítal silný tým Vlkova. Už na začátku jsme věděli, že se opět nedostaví naše tradiční opory, takže záložní řada nastoupila v poněkud improvizované sestavě. Opět! Jak už to bývá, právě kvůli tomuto faktu jsme se semknuli a utkání začli v dobrém tempu. Snažili jsme si hru příliš nekomplikovat, méně příhrávek, ale více přímočarosti. To nám také přinášelo nebezpečné situace kolem soupeřova vápna. Nicméně i když jsme ze začátku protivníka přehrávali, bylo to díky vysokému nasazení. Ve chvíli kdy se dostal k míči, museli jsme o něj tvrdě bojovat, takže byla otázka, jak dlouho vydržíme se silami. Naštěstí nám pomohl první gól po skvělé individuální akci a trochu náhodném zakončení. To nás uklidnilo, nicméně šancí příliš nepřicházelo a hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. V tuto chvíli nebyla úplně oku lahodící, ale alespoň nepostrádala tempo. Co nám však paradoxně uškodilo bylo vstřelení druhého gólu. Jako v předešlém zápase jsme na chvíli vypadli z tempa a okamžitě se projevil úbytek fyzické kondice v důsleku nasazení z prvního poločasu. Jako když otočíte klíčkem od zapalování jsme přestali běhat a každá naše kombinace smrděla ztrátou balónu. Soupeř ucítil šanci, zvýšil úsilí a nutil nás k chybám. Dalo by se říci, že si chytře počkal a také dokázal možností dobře využívat. Padl gól a my jsme se dostali ještě hlouběji do svého marastu. V rychlém sledu nás vyrovnávací gól ještě přidusil. Nic jiného než vůle po vítězství nedokáže zvrátit takovýto zápas. To se protivníkovi povedlo a z penalty zpečetil naše utrpení. Jako kdybychom na tom hřišti vůbec nebyly, naprosto smíření s prohrou jsme dokráčeli ke konečnému hvizdu rozhodčího. Co k tomu dodat více než minule. My nejsme tým, nedokážeme se semknout v těžkých situacích a každá mírná komplikace nás dokáže dostat na lopatky. Bez charakterních hráčů to nepůjde. Doufám, že příští zápas už dorazí tradiční opory, které tento stav lespoň částečně zkorigují.