4. kolo SK ZD Pojbuky - FK Makov - Hůrka 5:2 kontumace 0:3

4. mistrovské utkání: 16.9.2011 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - FK Makov - Hůrka 5:2(4:0) - kontumováno ve prospěch hostů 0:3
B: 17., 38. Černý, 21. Mikšík, 32. Zich, 70. Šenigl - 63. Čapek, 64. Brožovský
Rozhodčí: Šilhavý
Diváci: 70
Pachta - Procházka (78. Volf J.), Buřič, Rathouský, Šenigl - Papež (73. Grof), Mikšík, Novotný, Zich - Křepelka M. (75. Filip), Černý

Konečně! Zápas, který splňoval z naší strany nejpřísnější měřítka. Již minulé utkání jsme ukázali, že je na čem stavět a tentokrát není týmu téměř co vytknout. Sice na naše hřiště přijel velmi kvalitní soupeř, ale již od začátku jsme dokázali naprosto eliminovat jeho přednosti. Hned zkraje zápasu jsme výtečně pokrývali prostory, kam chtěl vést soupeř svoje výpady. Dokázali jsme napadáním přinutit hosty ke ztrátám balónu, rychlou a jednoduchou kombinací následně pronikali do jeho obrany. Očividně jsme hráli s daleko větší chutí. Velký progres zaznamenala naše útočná vozba. Oba útočníci skvěle drželi balón do doby, než přispěchala záloha se svojí trošku do útočné mlýnice. Náš 1. gól krátce po první čtvrthodince byl jen vyústěním naší aktivity. Následovalo několik okamžiků a soupeř byl nucen zatáhnout za záchrannou brzdu ve chvíli, kdy by se náš hráč hnal sám na brankáře. Rozhodčímu nezbývalo nic jiného než vytáhnout červenou kartu a tím byla zkáza hostů dokonána. Proti 10 není vždy jednoduché hrát, ale náš přístup byl skrz na skrz přehlídkou zodpovědnosti a taktičnosti. Chytře jsme bránili od půlky hrací plochy a hosté vůbec nebyli schopni proniknout dále do obranného valu. Neustále ztráceli balóny v nebezpečných prostorech a my jsme si na jejich úkor vytvořili z jejich pokutového území střelnici. Slabina v nábězích do vápna byla zapomenuta a nezřídka se do zakončení dostávali i naši obránci. Přidali jsme další góly a do kabiny mohli spokojeně odejít za stavu 4:0. Návrat na hřiště nás zastihl v podobném rozpoložení jako v první půli. Vytvořili jsme si několik šancí, žel bohu ani jedna neskončila úspěšným zakončením. Po 20 minutách však následovala hloupá ztráta balónu a protivník pohodlně vsítil 1. gól. Tento fakt nás tak zaskočil, že jsme po minutě hry lovili míč z naší sítě i po druhé. Padlo pár nadávek a po pár minutách jsme na soupeřovu branku odpověděli stejnou mincí. Tím byl zlomen veškerý odpor a zápas se spíše dohrával. Bohužel někteří hráči soupeře neudrželi nervy na uzdě a po několika nefér až hrubých zákrocích, které mohl rozhodčí klidně ocenit červenou kartou, ujeli našemu fanouškovi nervy a inzultoval na hrací ploše hráče hostů. Rozhodčí byl nucen zápas ukončit, a my musíme jen doufat, že se to obejde bez větších trestů pro náš mančaft. Musím pochválit všechny hráče, stejně jako skvělé výkony některých individualit. Jsem rád, že jsem se mýlil, a jsme schopni týmově vytvářet gólové situace. Někdy je potřeba kritika a troška hádek k vyčistění atmosféry v kabině, což je na hřišti očividně cítit.