4. kolo Sokol Borotín - SK ZD Pojbuky 4:1

4. mistrovské utkání: 8.11.2014 od 14:00h hřiště Borotín
Rozhodčí: Skalák
Diváci: 50
Pachta - Papež (77. Filip), Buřič, Šenigl, Dvořáček - Zich (60. Volf J.), Melichar, Mikšík, Grof -  M. Křepelka (65.
 L. Novotný II), Černý (54. Bočan)

Závěrečné utkání proti prvnímu v tabulce slibovalo zajímavou podívanou. Sešli jsme se v docela slušném počtu a těšili se, jak si zahrajeme pěkný fotbal. Museli jsme však respektovat sílu soupeře a tak jsme na začátku zvolili spíše opatrnější taktiku. Borotín ukázal svojí převahu a velmi důrazným napadáním nás nutil k chybám. Co nám však dělalo největší problémy byly nadprůměrné individuální schopnosti  křídel i útoku. Jakmile dostali míč, hnali se co nejpřímnější cestou k naší bráně a občasnou narážečkou se dostávali až do vápna. My jsme se také neostýchali a jakmile jsme se zmocnili míče, přímočarostí jsme napodobovali hráče Borotína. Bohužel však množství našich šancí nebylo takové, abychom nějakou využili. To protivník se činil tak výrazně, že nám do poločasu dokázal vstřelit 2 branky a další volali také po brankovém vyjádření. Na začátku druhé půle se však obraz hry změnil, střed pole začal vyvíjet daleko větší tlak na míč. Najednou borotínští ztratili půdu pod nohama a my jsme začali diktovat tempo hry. Kombinovali jsme klidně, přesně a zároveň s dostatečným tahem na bránu. Entuziazmus z nás byl cítit a začali jsme ohrožovat brankáře jak střelami z dálky, tak tlakem do vápna. Pár hluchých minut se v našem projevu objevilo a to Borotín ihned využil ke vstřelení 3 branky. Nepoložilo nás to a nadále jsme hráli ve vysokém tempu. Borotín byl zranitelný, ale naše efektivita byla opět žalostná. Přišlo alespoň snížení po krásné brance, ale dál nám však nebylo přáno. Zápas skončil 4:1. Borotín si vítězství za první poločas jistě zasloužil. Ale v druhém jsme ukázali náš potenciál a pro diváky to bylo jistě velmi zajímavé utkání. Škoda, podzim jsme zakončili 12 body, kterých měl být jistě o mnoho víc. Zápasy jsme si často prohráli sami ve svojí hlavě.....