5. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Mladá Vožice "B" 0:1

26.09.2016 01:56

29.9.2016

5. mistrovské utkání: 25.9.2016 od 16:30h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Sokol Mladá Vožice "B" 0:1(0:1)
B: 1. Smetana
Rozhodčí: Fiala
Novotný II - Papež, Melichar, Rathouský, Zamrzla (64.Dvořáček) - Šedivý, Novotný I (46. Michalanský), Mikšík, Zich (60. Bočan) - M.Křepelka, Grof

Derby s Mladou Vožicí vždy slibuje zajímavou podívanou. Oba týmy se snaží hrát fotbal a panuje zdravá vzájemná rivalita. Od začátku to bylo znát a hrálo se ve vysokém tempu. Mladá Vožice hned zkraje zápasu skórovala. To však na náš tým nemělo vliv a dál jsme se hnali na steč hostující branky. Hráči soupeře vykazovali vysokou individuální kvalitu, často na sebe natahovali dva až tři hráče a včasnou přihrávkou a následně přečíslovali střed pole. My jsme však nezaostávali a o to více jsme se snažili o týmový výkon, rychle míč od nohy, náběhy, dobrá rotace hráčů. V prvním poločase bylo pár akcí na obou stranách, ale gól již nepadl. Do druhého poločasu jsme vstoupili s obrovským odhodláním. Zamkli jsme soupeře na jeho polovině a jakékoliv pokusy dostat se z kleští jsme rychle hasili důrazem a pohybem při okamžitém napadání. Nůžky se začali svírat a náš repertoár byl široký, od průnikových přihrávek středem pole, dlouhé nákopy za obranu, či míče z křídelních prostor. Kombinace z jedné na malém prostoru ocenili i naši diváci, byla to pěkná podívaná. Při takto náročném stylu se dalo předpokládat, že nám budou ubývat síly. Nicméně vše jsme nahradili zarputilostí a vůlí s výsledkem něco udělat. Bohužel tentokrát nám nebylo přáno a štěstí, které jsme si vybrali v minulých zápasech se k nám tentokrát otočilo zádyL. Nemáme se za co stydět, konečně první opravdu povedený zápas na domácím hřišti se silným soupeřem, bohužel se špatným koncem. Pokud budeme podávat takovéto výkony i v dalších zápasech o přísun bodů nemusíme mít strach.