5. kolo SK ZD Pojbuky - Sokol Sezimovo Ústí "B" 1:3

17.09.2013 19:46

24.9.2013

5. mistrovské utkání: 22.9.2013 od 14:00h hřiště Pojbuky
SK ZD POJBUKY - Sokol Sezimovo Ústí "B" 1:3(0:3)
B: 90. Šedivý - 23. Šebek, 26. Mikšík L., 30. Štiller
Rozhodčí: Jůza

Pachta (54. Grof) - Papež (33. Buřič), Rathouský, Jíša, Dvořáček (59. Šenigl) - Zich, Melichar, Mikšík O., Šedivý - Černý, Křepelka M.

S lídrem tabulky nás měl čekat těžký zápas. Náš tým očekával, že přijede v silné sestavě. To se potvrdilo, na hřišti se objevil i bývalý ligový hráč Šebek. Utkání bylo velmi náročné, protože naše tradiční přednost, držení míče, se přesunula na stranu protivníka. Jelikož jsme se dostávali k balónu v prvním poločase dosti sporadicky, ubývali nám síly a to bylo znát i na jednoduchých ztrátách. Snažili jsme se, přesto jsme do kabin šli s třígólovým nášupem. Do druhého poločasu jsme však vstoupili aktivně, je napováženou, zda to bylo způsobeno naší zvýšenou aktivitou nebo došlo k uspokojení na straně soupeře. Kombinace se zlepšila, napadali jsme rozehrávku soupeře a ten začal překvapivě ztrácet míče, stejně jako my v prvním poločase. S přibývajícím časem jsme kousali více a více. Gól se nám však podařilo vsítit až v úplném závěru zápasu a to už na zvrat nestačilo. Musím podotknout, že by byl zápas daleko dramatičtější, kdyby rozhodčí posoudil správně situace při gólové situaci z offside a vyloučil brankáře hostí po faulu na našeho hráče, který mohl střílet do prázdné branky. Na kdyby se bohužel nehraje. Dnes jsme podali slušný výkon, soupeř byl prostě nad naše síly a zároveň nám nebylo úplně přáno. Pochválil bych dlouhodobě dobře vyhlížející fyzickou kondici týmu. Ta se projevuje především v druhých poločasech. Co mne však hrubě dopálilo je neschopnost vyhodnocení situací některých hráčů při zpracování míče zády k brance. Je to o fotbalovosti a chtění udělat dva tři kroky proti balónu. Fotbal není jenom o gólech. Je to o kvalitě hry, o řešení dílčích situací. O schopnosti dokázat udržet balón pod tlakem. Kdybychom si udělali statistiku ztrát jednoduchých míčů, dostali by se někteří hráči do podrůměru 3. třídy. Stojí nás to síly a také body.